IV Weekend Ewangelizacyjny już wktótce we Wrocławiu

ac /inf.pras.

publikacja 14.06.2021 12:44

Tuż przed uroczystością św. Jana Chrzciciela - patrona archidiecezji, archikatedry, Wrocławia - odbędzie się IV Weekend Ewangelizacyjny "Ochrzczeni Ogniem". Potrwa od 18 do 20 czerwca. Oto program.

IV Weekend Ewangelizacyjny już wktótce we Wrocławiu Tak było rok temu - III Weekend Ewangelizacyjny "Ochrzczeni Ogniem". Agata Combik /Foto Gość

Piątek 18.06.2021 r.
18.00 – Eucharystia na rozpoczęcie wydarzenia z posłaniem do ewangelizacji – kościół pw. NMP na Piasku;
19.00 – uwielbienie Najświętszego Serca Jezusowego – kościół pw. NMP na Piasku;
19.00-20.30 – ewangelizacja uliczna w obrębie Ostrowa Tumskiego i na Wyspie Słodowej;

Sobota 19.06.2021 r.
16.30-18.00 – ewangelizacja uliczna w obrębie Ostrowa Tumskiego i na Wyspie Słodowej;
18.30 – uroczysta Eucharystia – katedra pw. św. Jana Chrzciciela;
19.30 – uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Ostrowa Tumskiego z modlitwą za Wrocław;
20.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi – katedra pw. św. Jana Chrzciciela;
20.30-9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem wspólnot wrocławskich – Kościół pw. św. Piotra i Pawła, ul. Katedralna 4;

Niedziela 20.06.2021 r.
16.30 – uroczysta Eucharystia – Kościół pw. Świętego Krzyża;
17.30 – uwielbienie – zespół N.O.E. – Kościół pw. Świętego Krzyża; ewangelizacja uliczna w Obrębie Ostrowa Tumskiego w trakcie trwania Uwielbienia);
19.30 – zakończenie wydarzenia.

IV Weekend Ewangelizacyjny już wktótce we Wrocławiu  

Organizatorzy przypominają, że przez cały ostatni rok w wielu wrocławskich kościołach trwała modlitwa w ramach całonocnych czuwań uwielbieniowych "Ogień Dwóch Serc" – modlitwa w intencji miasta, archidiecezji, a zwłaszcza o to, by doroczny Weekend Ewangelizacyjny był czasem działania Ducha Świętego ku zbudowaniu Jego Kościoła.

„Pan Jezus dał nam nakaz misyjny, abyśmy szli i głosili Ewangelię. Jeśli dzisiaj w swoim sercu odpowiadasz Bogu pragnieniem, na Jego wezwanie, On poprzez swój Kościół, wyposaży Cię we wszystko, czego potrzebujesz, aby On mógł przez Ciebie działać, On - źródło wszelkiego dobra i miłości, Ten, któremu należy się Chwała! Jeśli jednak myślisz, że się do tego nie nadajesz, potrzeba abyś się umniejszył i nie koncentrował na sobie, tylko na Bogu, Jego woli, Jego Słowach i tym co On, poprzez Ducha Świętego zamierza uczynić” – zachęcają.

„Doświadczenie ewangelizacji ulicznej może być dla Ciebie doświadczeniem działania Ducha Świętego przez Twoje usta, przez Twoje ręce, przez Twoje życie, jeżeli chcesz oddawać je Bogu, aby mógł się Tobą posługiwać, abyś Ty mógł widzieć Jego działanie! Namaszczenie o jakie prosimy i jakie otrzymujemy, aby iść i dawać świadectwo o żywym Bogu, jeśli jesteśmy Jego świadkami, nas samych wyprowadza na spotkanie z Nim, a jeśli się z Nim spotykamy, jesteśmy przez Niego dotykani i przemieniani.

Potrzebujemy dawać świadectwo, aby zawsze pamiętać o tym co Bóg dla nas zrobił, aby to doświadczenie, umacniało też innych. Potrzebujemy głosić światu, że Jezus jest Bogiem żywym, bo wiele jest dusz, które idą na zatracenie, ale potrzebujemy również głosić Ewangelię, abyśmy sami umacniali się w wierze i doświadczali prowadzenia i działania Ducha Świętego w Jego mocy!

Jeśli chcesz głosić kerygmat, przyjdź, aby być uroczyście posłanym do dzieła ewangelizacji. Jeśli nigdy nie głosiłeś i nie dzieliłeś się z drugim swoim doświadczeniem wiary i nie masz w tym żadnego doświadczenia, ale chciałbyś zrobić ku temu pierwszy krok, również przyjdź - będziesz posłany z kimś kto będzie głosił, a ty będziesz mógł w tym czasie wspierać go swoją modlitwą”.