Piesza Pielgrzymka Wrocławska - nowe ustalenia

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 14.06.2021 22:43

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego sprawiły, że kształt tegorocznej pielgrzymki po raz kolejny się zmienił.

Piesza Pielgrzymka Wrocławska - nowe ustalenia To będzie kolejna pielgrzymka w nienormalnym trybie. Wierzymy, że kolejna odbędzie się już bez żadnych przeszkód i ograniczeń. Karol Białkowski /Foto Gość

Podczas czerwcowego spotkania przewodników grup Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej zapadły ostateczne decyzje co do kształtu tegorocznej pielgrzymki.

Co prawda GIS pozwolił na to, by pielgrzymki piesze w Polsce mogły zwiększyć liczebność do 300 osób (nie wliczając zaszczepionych przeciw COVID-19), ale jednocześnie rekomenduje, by nie dochodziło do kontaktów pątników z mieszkańcami miejscowości, przez które pielgrzymka przechodzi. To znacznie utrudnia zwłaszcza kwestie organizacji noclegów i zapewnienia odpowiednich warunków higienicznych i sanitarnych.

To właśnie dlatego ustalono, że na Jasną Górę w tym roku wyruszy w trybie regularnym grupa 100 osób. Przewodnikiem będzie o. Piotr Bęza CMF, prowincjał klaretynów, a w jej skład wejdą przedstawiciele wszystkich grup.

Pozostali pątnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w sztafecie podobnej do ubiegłorocznej według ustalonego grafiku (czytaj poniżej), a zapisy będą odbywały się za pomocą formularza na www.pielgrzymka.pl.

Ponadto w tym roku oficjalnie powstaje grupa 10, której przewodnikiem będzie o. Mariusz Mazurkiewicz, redemptorysta, a przewodnikiem grupy nr 21 (katedralnej) został ustanowiony ks. Rafał Swatek.

Przypomnijmy, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o 6.30, a zakończy 10 sierpnia na Jasnej Górze Mszą św. o 13.00. Hasło pielgrzymki: "Spotkanie".

Przypominamy, że 41. PPW możecie śledzić niemal na żywo na stronie www.ppw.gosc.pl. Oprócz relacji z trasy i galerii zdjęć, możecie tam zostawić swoją intencję modlitewną oraz wziąć udział w transmisjach "na żywo" Mszy św. z każdego dnia pielgrzymki.

Harmonogram sztafety grup:

  • Wrocław -Trzebnica - grupy 8 i 21,
  • Trzebnica - Oleśnica - grupy 1 i 18,
  • Oleśnica - Namysłów - grupy 4 i 5,
  • Namysłów - Wierzbica Górna- grupa 11,
  • Wierzbica Górna - Kluczbork - grupy 2, 21, 10,
  • Kluczbork - Borki Wielkie - grupy 9 i 15,
  • Borki Wielki - Blachownia - grupy 12 i 13,
  • Blachownia - Jasna Góra - grupy 6, 7, 20