O Prymasie Tysiąclecia i Dolnym Śląsku

Agata Combik Agata Combik

publikacja 15.06.2021 20:42

Stowarzyszenie od Serca "Faustynka" zaprosiło dorosłych i dzieci do kolejnych konkursów. Jeden, poświęcony skarbom Dolnego Śląska, został rozstrzygnięty 14 czerwca, laureaci drugiego - dedykowanego kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu - ogłoszeni zostaną 16 czerwca.

O Prymasie Tysiąclecia i Dolnym Śląsku Monika Skrobiewska podczas wernisażu w przedszkolu "Słoneczko". Archiwum organizatorów

Patronką stowarzyszenia, działającego na Dolnym Śląsku, zwłaszcza w Legnicy i jej okolicach oraz Wrocławiu – jest św. Faustyna Kowalska. – Placówka powstała w 2016 r. Skupiamy się na działalności edukacyjnej, kulturalnej, społecznej, z elementami wychowania społecznego. Na co dzień prowadzimy pracownię plastyczną, zapraszamy na zajęcia popołudniowe – mówi Monika Skrobiewska ze stowarzyszenia. – Proponujemy udział i w wydarzeniach o charakterze religijnym, i zupełnie świeckim. Każdy uczestnik wybiera te, w których chce wziąć udział.

Zobacz zdjęcia:

Wernisaż wystawy poświęconej Prymasowi Tysiąclecia (z pracami z konkursu pt. "Kardynał Wyszyński w oczach dziecka i osoby dorosłej") podsumowuje przed wakacjami całoroczną pracę stowarzyszenia. Odbędzie się 16 czerwca w Legnicy przy ul. Gwiezdnej 35a/3.

14 czerwca w Przedszkolu nr 107 „Słoneczko” przy ul. Stysia 71 we Wrocławiu zaprezentowane zostały prace z konkursu „Dialog i my w regionie” – przygotowane przez dzieci i dorosłych z Legnicy, Powiatu Legnickiego, Wrocławia i innych miejscowości Dolnego Śląska. Odbył się występ artystyczny w ogrodzie; na gości czekał poczęstunek.

O Prymasie Tysiąclecia i Dolnym Śląsku   Prymas Tysiąclecia na konkursowej pracy. Archiwum organizatorów

– Prace są wykonane w różnych technikach – mamy tu i rysunek, i malunek, wydzierankę, wycinankę, są prace wykonane na papierze, na płótnie – mówi pani Monika. – Ukazywały one piękno Dolnego Śląska poprzez zabytki, charakterystyczne budowle. Dzieci w interesujący sposób odbierają znane sobie miejsca. Mieliśmy prace pokazujące Sky Tower (widoczny zresztą dobrze z przedszkola „Słoneczko”), Ogród Botaniczny we Wrocławiu, katedry legnicką i wrocławską, tzw. śledziówki legnickie (zabytkowe kamieniczki).

W ostatnich miesiącach „Faustynka” zachęcała do tworzenie pisanek, a także prac poświęconych mamom. Wkrótce zapewne pojawią się nowe propozycje.