Potrzebujesz wsparcia po COVID-19?

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 22.09.2021 12:23

Stowarzyszenie pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy "Przyjaciele seniorów" przy współpracy Fundacji PZU zaprasza do udziału w projekcie "Wsparcie po COVID-19". Dotyczy ono zarówno kwestii zdrowia fizycznego, jak i wychodzenia z izolacji społecznej.

Potrzebujesz wsparcia po COVID-19? COVID-19 zmienił życie nas wszystkich, jednak są tacy, których konsekwencje zakażenia dotknęły bardziej niż innych. Projekt ma pomóc wyjść na prostą. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Prowadzimy zajęcia wspierające dla osób, które przeszły COVID-19 objawowo lub bezobjawowo. Każdy chętny może skorzystać z 10 spotkań z neuropsychologiem, z neuromuzykoterapeutą, z fizjoterapeutą oraz z dyplomowaną pielęgniarką, która czuwa nad parametrami oddechowymi - wyjaśnia s. Teresa Romotowska, prezes stowarzyszenia. Zaznacza, że są również organizowane spotkania w ramach grupy wsparcia.

Wszystkie te działania mają służyć przede wszystkim wzmocnieniu układu oddechowego i krążenia.

Spotkania będą odbywały się w „Pałacyku pod Platanem” na ul. Sołtysowickiej 59a w poniedziałki i piątki od 9.00 do 12.00. Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu: 608 783 608. Ilość miejsc ograniczona.

Najbliższa edycja projektu rozpoczyna się w poniedziałek 27 września.

S. Teresa przyznaje, że w planach stowarzyszenia jest stworzenie czegoś w rodzaju klubu pocovidowego. - Wybierzemy jakiś dzień i godziny w tygodniu i zaproponujemy chętnym możliwość integracji. Każdy będzie mógł przyjść, by porozmawiać - dodaje.

Więcej o propozycjach stowarzyszenia na www.przyjacieleseniorow.pl.

Potrzebujesz wsparcia po covid-19?