Warsztaty liturgiczno-muzyczne "Marana Tha - oczekiwanie"

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 11.10.2021 10:55

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty, które odbywać się będą od 22 do 24 października. Warunek? Po prostu chęci do śpiewania.

Warsztaty liturgiczno-muzyczne "Marana Tha - oczekiwanie" Forma warsztatowa to nie tylko szkolenie, ale również spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Krzysztof Król /Foto Gość

Będzie to czas przygotowania do posługiwania śpiewem w czasie liturgii, ale również czas modlitwy, uczestnictwa we Mszy św. i jutrzni. Warsztaty liturgiczno-muzyczne przy ul. Zacisznej 2 w Oławie przygotowują do głębszego przeżycia liturgicznego czasu Adwentu.

- Warto doskonalić swoje umiejętności. Tym razem będziemy się uczyć śpiewów związanych z okresem adwentowym pod okiem Jakuba Tomalaka, jednego z najwybitniejszych twórców i animatorów muzyki liturgicznej. Nie wyznaczamy granicy wiekowej ani granicy umiejętności, które trzeba posiadać. Warsztaty są przeznaczone dla tych, którzy w sercu mają pragnienie modlitwy pogłębionej przez posługę śpiewem, czy to w diakoniach muzycznych, czy w ogóle na liturgii - mówi Ula Rucińska z parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

Od uczestników nie będzie wymagane doświadczenie. Oczywiście jest ono mile widziane, ale nie stanowi żadnego kryterium. Udział w warsztatach kosztuje 80 zł. Obowiązują zapisy przez formularz do 17 października TUTAJ.

- Z doświadczenia powiem, bo uczestniczyłam już w tego typu wydarzeniach niejednokrotnie, że to jest bardzo owocny czas, który przynosi wiele radości i wzruszeń. Każde tego typu spotkanie to poznanie kolejnych pieśni, nowych aranżacji, ale przede wszystkim wspaniałych ludzi, którzy chcą wielbić Boga - opisuje U. Rucińska.

Warsztaty zakończą się akatystem ku czci św. Józefa, Oblubieńca Bogurodzicy. Będzie to muzyczna opowieść o św. Józefie w wykonaniu męskiego chóru pod kierownictwem Jakuba Tomalaka.

PLAN WARSZTATÓW

  • Piątek 22 października

16.00 – rejestracja (salka parafialna)

16.30 – zawiązanie wspólnoty, rozśpiewanie

17.00 – praca w głosach

18.00 – Eucharystia ze wspólnotą parafialną

19.00 – warsztaty wspólne

21.00 – apel – wspólne zakończenie dnia. 

  • Sobota 23 października

8.00 – Jutrznia + konferencja

9.00 – rozśpiewanie i warsztaty w głosach

10.00 – przerwa na kawę i herbatę

10.30 – warsztaty w głosach

13.00 – przerwa obiadowa

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia + warsztaty wspólne do 17.30

18.00 – Eucharystia 

  • Niedziela 24 października

8.00 – Jutrznia + konferencja – salka parafialna

9.30 – kawa i herbata  

10.00 – rozśpiewanie

10.30 – warsztaty w głosach

11.30 – warsztaty wspólne

13.00 – Eucharystia w kościele 

*************************

18:00 – Msza z udziałem akatystowego chóru męskiego. 

Po Mszy św. akatyst do św. Józefa.