Kongres Rodzin nie jest dla "kogoś". Jest dla ciebie!

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 13.10.2021 13:23

Na Kongres Rodzin, który odbędzie się już 23 października, zaproszono gości specjalnych: Monikę i Marcina Gomułków oraz o. Mateusza Kosiora OP. Będą oni mówić o powołaniu, jakim jest rodzina, i przypomną, jak cennym jest ona darem i drogą do świętości.

Kongres Rodzin nie jest dla "kogoś". Jest dla ciebie! Monika i Marcin Gomułkowie podzielą się swoim świadectwem budowania rodziny w oparciu o ewangeliczne wartości. Warto zajrzeć na ich kanał na YouTube: "Początek wieczności". Henryk Przondziono /Foto Gość

Kongres Rodzin rozpocznie się 23 października w parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Monte Cassino 68. Jego temat to: „Miłość rodzinna - powołanie i droga do świętości”. Wydarzenie organizuje ponadwspólnotowy ruch Rodziny w Duchu Świętym archidiecezji wrocławskiej.

- Wierzymy, że po nim zostaną rozpalone serca do wzrastania w wartości, jaką jest rodzina - mówią Katarzyna i Tomasz Węgrzynowie, organizatorzy.

Przypominają w kontekście całego wydarzenia słowa papieża Franciszka:

Na wzór Świętej Rodziny jesteśmy powołani do ponownego odkrycia wychowawczej wartości rodziny – musi być ona oparta na miłości, która nieustannie odnawia relacje i otwiera perspektywy nadziei. W rodzinie można doświadczyć szczerej komunii, gdy jest ona domem modlitwy, gdy miłość jest prawdziwa, głęboka i czysta, gdy przebaczenie przeważa nad niezgodą, gdy codzienna chropowatość życia jest łagodzona przez wzajemną czułość i pogodną akceptację woli Boga. W ten sposób rodzina otwiera się na radość, którą Bóg daje tym wszystkim, którzy potrafią dawać z radością

Na kongres zaproszono gości specjalnych - Monikę i Marcina Gomułków oraz o. Mateusza Kosiora OP, którzy będą opowiadać narzeczonym o powołaniu, jakim jest rodzina, i przypomną tym, którzy już swoje rodziny założyli, jak cennym jest ona darem i drogą do świętości.

23 października od godz. 11 zaczyna się część panelowa i warsztatowa, na którą obowiązują zapisy internetowe.

Część otwarta zaczyna się o 16.30. Będą to modlitwa o uzdrowienie i Eucharystia.

- Przyjdźcie, proście i przyjmijcie, co Pan Bóg ma dla was w darze! W części zamkniętej wydarzenia zapewniamy opiekę nad dziećmi. Wszelkie pytania można kierować do nas przez e-maila: rodzinywduchuswietym@wroclaw.odnowa.org - informują Katarzyna i Tomasz Węgrzynowie.