Rekolekcje dla młodzieży we Wspólnocie Bożego Serca

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 21.01.2022 17:54

Wspólna modlitwa, wzmacnianie więzi z Jezusem, ale także budowanie relacji między rówieśnikami. Młodzieżowa wspólnota z kościoła NMP na Piasku zaprasza młodych od 13. roku życia na rekolekcje.

Rekolekcje dla młodzieży we Wspólnocie Bożego Serca Wspólna modlitwa i budowanie relacji między sobą - to główne cele rekolekcji. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Młodzieżowa grupa zbiera się w kościele na Piasku od roku co piątek na Eucharystii, adoracji, modlitwie wstawienniczej i agapie  -spotkaniu integracyjnym

Uczestnicy modlą się i mają okazję, by zbliżyć się do Boga, ale potem także porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami.

 - Zobaczyliśmy, że młodzież musi mieć osobne spotkania, żeby lepiej wzrastać i integrować się. Z jednej strony mamy pogłębianie relacji z Panem Jezusem przez sakramenty i modlitwę, ale ważne są także relacje z innymi ludźmi, rówieśnikami - mówi ks. Michał Marciniak, jeden z opiekunów wspólnoty.

Wspólnota Bożego Serca organizuje rekolekcje dla młodzieży w dniach 18-20 lutego w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej. Poprowadzą je opiekunowie wspólnoty: ks. Krystian Charchut,  ks. Szymon Kocemba oraz ks. Michał Marciniak.

- Podzieliśmy katechezy i nauki dla dwóch grup. Pierwsza to kategoria 13-16 lat, a druga 17-30 - informuje ks. Marciniak.

Czego można się spodziewać po takich rekolekcjach? Wspólnej modlitwy, słuchania słowa Bożego, głoszonego przez kapłanów, a także budowania Bożych relacji wśród młodzieży wierzącej.

- To pewna alternatywa dla środowiska szkolnego, które bywa różne. Bazujemy na Mszy, modlitwie, głoszeniu Słowa i konferencjach. Przyjechać może każdy, kto ma ochotę - zaprasza kapłan.

Obowiązują zapisy przez FORMULARZ, które potrwają do 30 stycznia. Po zakończeniu zapisów (od 31 stycznia do 2 lutego) organizatorzy wyślą wiadomości e-mail do zapisanych uczestników. Koszt rekolekcji wynosi 175 złotych.