Pielgrzymka Ministrantów do Twardogóry - PiM 2022

ac /inf.pras.

publikacja 04.05.2022 11:27

W wydarzeniu, trwającym od 30 kwietnia do 3 maja, wzięło udział około 250 osób z parafii diecezjalnych i zakonnych. Organizatorem spotkania była ekipa Duszpasterstwa Młodzieżowego i Powołaniowego Inspektorii Wrocławskiej pod kierownictwem ks. Tomasza Hawrylewicza SDB.

Pielgrzymka Ministrantów do Twardogóry - PiM 2022 Radość zwycięzców. Archiwum organizatorów

Tegoroczna pielgrzymka to już 41. spotkanie ministrantów u tronu Maryi Wspomożycielki w Twardogórze, diecezjalnym sanktuarium maryjnym diecezji kaliskiej. Pierwsze takie wydarzenie odbyło się w roku 1980.

Ministranci i lektorzy wraz z opiekunami przyjechali z Chocianowa, Lubina, Poznania, Wrocławia, Cieszkowa, Środy Śląskiej, Dąbrowy Górniczej, Częstochowy, Szklar Górnych, Sosnowca, Pyskowic. Nie brakło oczywiście reprezentantów Twardogóry. Wśród uczestników znalazło się także 20 młodych z Ukrainy, uczących się obecnie w Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. Do tej grupy dołączyły dzieci i młodzież z grupy uchodźców zakwaterowanych na terenie gminy Twardogóra.

Zobacz zdjęcia:

W programie znalazło się mnóstwo sportowych rozgrywek – między innymi bój piłkarski z salezjanami (wygrali salezjanie 3:2), piłka halowa, przeciąganie liny, skok w dal, biegi oraz konkurencje wieloboju, a nawet rodeo – mechaniczny byk, na którym należało się utrzymać jak najdłużej.

Ministranci i lektorzy uczestniczyli w Mszach św., a także m.in. w marszu radości, który przeszedł głównymi ulicami Twardogóry aż do Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zastanawiali się: „Po co Jezus mnie tu przysłał? Czego ode mnie oczekuje? Jaką misję mam wypełnić w Jego imię?.” Zawody sportowe prowadzą do refleksji: Jak w sporcie,tTak samo w walce o świętość dojdą do celu tylko najbardziej wytrwali.

Pielgrzymka Ministrantów do Twardogóry - PiM 2022   Sportowa rywalizacja. Archiwum organizatorów

Młodzi mogli spotkać się również na koncercie, by posłuchać chrześcijańskiego rapu w wykonaniu kl. Norberta Rosińskiego SDB i ks. Jakuba Bartczaka, wziąć udział w warsztatach w Campusie Domasławice, skorzystać z parku liniowego.

– Dziękujemy osobom, które przygotowywały PiM 2022 i poprowadziły z wielkim zaangażowaniem – mówi ks. Tomasz Hawrylewicz – klerykom salezjańskim studiującym w Krakowie, Lądzie, nowicjuszom z Kopca z ks. magistrem i asystentem, wspólnocie lokalnej w Twardogórze wraz z młodzieżą, BWS-om (Byli Wychowankowie Salezjańscy), współbraciom i młodzieży z Tarnowskich Gór.

Jesteśmy wdzięczni włodarzom Twardogóry  za udostępnienie obiektów sportowych i szkół, dyrektorom szkoły pw. św. Jana Pawła II, GOSiR-u, przedszkola prowadzonego przez siostry że zgromadzenia Bożej Opatrzności, lokalnej wspólnocie salezjańskiej. Mam nadzieję, że przeżyty wspólnie czas umocni naszą służbę Panu i drugiemu człowiekowi.

Wyniki PIMu 2022:

1. miejsce: parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej

2. miejsce: parafia pw. św. Michała Archanioła we Wrocławiu

3. miejsce: parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie

4. miejsce: parafia pw. św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych

5. miejsce: parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie.

Pielgrzymka Ministrantów do Twardogóry - PiM 2022   Na scenie. Archiwum organizatorów