Bp Kiciński, Grubson, Badach - zdecydowanie tak!

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 17.05.2022 18:10

Ruszyły zapisy na 29. Salwatoriańskie Forum Młodych. Będą ciekawi goście, energetyczne koncerty, nietypowe warsztaty, ale przede wszystkim młodzież będzie mogła przeżyć doświadczenie Boga.

Bp Kiciński, Grubson, Badach - zdecydowanie tak! Na tegorocznym Forum wystąpi m.in. Grubson znany z przeboju "Na szczycie". Roman Koszowski /Foto Gość

To będzie święto młodego Kościoła i doświadczenie Boga w drugim człowieku. Organizuje je w dniach 4-11 lipca Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Do Dobroszyc na spotkanie pod hasłem "Zdecydowanie tak!" przyjedzie kilkuset nastolatków, którzy pragną przeżyć coś niezapomnianego i trwałego.

Wśród gości spotkania są: bp Jacek Kiciński, Marcin Jakimowicz, Michał Nikodem, Krzysztof Sowiński. Koncerty zagrają: Grubson, Kuba Badach i Owca.

- Hasło spotkania nawiązuje do słów bł. ojca Franciszka Jordana, naszego założyciela: "Wierz, miej nadzieję, ufaj, kochaj i idź naprzód. Zdecydowanie!". Chcemy żyć w dzisiejszym świecie zdecydowanie wiarą, nie wstydzić się jej, mieć nadzieję. Dzisiaj młodzi mają problem z podejmowanie decyzji - tłumaczy ks. Jerzy Lazarek SDS, dyrektor RMS-u i organizator SFM.

Salwatoriańskie spotkanie ma swoją markę ze względu na szeroką gamę warsztatów, w których uczestniczą młodzi ludzie. W tym roku pojawiają się nowości: żonglerka, rysunek i wypalanie w drewnie, łyżworolki, nauka gry na ukulele, ceramika, czy... Biblia oczami Żyda Mesjanistycznego. Oprócz tego standardowo są m.in. piłka nożna, beatbox, fotografia, gry planszowe, samoobrona czy taniec hip-hop.

Organizatorzy nastawiają się na frekwencję na poziomie 500 osób. 

- Idea Forum to odkopanie talentów u młodych ludzi przez Ewangelię i dotyk Boga. Po pandemii młodzi nieco zgaśli, jakby przycichli. Na naszym Forum mogą odkryć, że Bóg każdego obdarza jakimiś umiejętnościami, że każdy jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. A sam Pan Bóg jest nie tylko w kościele - w świątyni, ale w drugim człowieku. W każdego wlewa jakiś talent - mówi ks. Jerzy Lazarek.

Kilkudniowe wydarzenie ma zaszczepiać w ludziach pasje. Doświadczenie organizatorów pokazuje, że wielu młodych po takim wyjeździe kontynuuje różne zamiłowania,  które odkryli przez warsztaty.

- Chcemy pokazać Kościół z perspektywy młodego człowieka. Dać im poczucie bliskości Boga, m.in. przez dobrze ukierunkowane emocje, które mogą do Boga prowadzić. W tym roku otwieramy pierwszy raz pole namiotowe - dodaje ks. Lazarek.

Ruszyły zapisy na Salwatoriańskie Forum Młodych. Koszt z noclegiem w namiocie i wyżywieniem to 450 złotych, z noclegiem w budynku 550 zł. Można przyjechać tylko na weekend (Święto Młodych). Wtedy płacimy za pobyt z noclegiem w namiocie 220 złotych.

"Gość Niedzielny" objął patronatem medialnym Salwatoriańskie Forum Młodych.