Świętowanie trwa

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 23.05.2022 13:29

Ostatnia dekada maja to wielkie świętowanie 5-lecia Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. Za nami uroczystości oficjalne, a przed nami wielki festyn nie tylko dla dzieci i rodziców związanych z placówką.

Świętowanie trwa Prowadząca akademię młodzież stwierdziła, że Salez to 5 lat i 5 liter, które wiele mówią o szkolnej społeczności - "s" jak solidarność, "a" jak aktywność, "l" jak ludzie, "e" jak eksperymenty i "z" jak zainteresowania. Karol Białkowski /Foto Gość

Zespół Szkół Salezjańskich „Don Bosco” rozpoczął obchody jubileuszowe Mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła. Przewodniczył jej i homilię wygłosił inspektor Inspektorki Wrocławskiej, ks. Jarosław Pizoń.

Po Eucharystii uczestnicy uroczystości zebrali się na boisku szkolnym. W przemówieniu ks. Jerzy Babiak, dyrektor placówki dziękował wszystkim, którzy wspierali i wspierają ideę Zespołu Szkół Salezjańskich we Wrocławiu. - To, że tu jesteśmy nie jest takie oczywiste. Spadło nam to miejsce z nieba jako dar od Boga, ale stało się to dzięki ludziom, którzy są wrażliwi, spoglądają w przyszłość i widzą w edukacji salezjańskiej nadzieję oraz w naszej szkole dostrzegają dobre miejsce w przestrzeni miasta - mówił.

czytaj dalej poniżej

Ksiądz dyrektor szczególnie dziękował byłem prezydentowi, Rafałowi Dutkiewiczowi, który był zaangażowany w poszukiwania lokalizacji dla szkoły. W dowód wdzięczności otrzymał srebrne: wizerunek św. Jana Bosco i pióro.

W czasie akademii głos zabrał również ksiądz inspektor. Zauważył, że ks. Jan Bosco ciągle nam przypomina, że młodzież sama z siebie jest dobra. - Potrzebuje tylko pomocnej dłoni, potrzebuje uśmiechniętego, otwartego człowieka, salezjanina i tych wszystkich, którzy tworzą środowisko wychowawcze. Chwała Bogu, że takie środowisko jest we Wrocławiu od lat. Kontynuujemy dzieło św. Jana Bosco pewnie niedoskonale, ale najlepiej jak potrafimy - zaznaczył.

W akademii wzięli udział również przedstawiciele miasta Wrocławia oraz dobrodzieje szkół. Świętowanie będzie kontynuowane w niedzielę 29 maja podczas pikniku na terenie szkoły (może przyjść każdy) przy ul. Świętokrzyskiej we Wrocławiu. W programie wiele atrakcji sportowych, kulturalnych, kulinarnych oraz warsztaty florystyczne, wikliniarskie, ceramiczne, modeli latających. Będzie również m. in. stoisko ukraińskie oraz wystawa kolekcji żywych owadów krajowych i egzotycznych. Na scenie będzie można zobaczyć popisy Mistrz Świata w Freestyle Football Pawła Skórę i posłuchać (i pośpiewać) razem z nauczycielem Salezu ks. Kubą Bartczakiem. Szczegółowy program na plakacie poniżej i na www.salez-wroc.pl.

Świętowanie trwa