Bóg nie wszystkich uzdrawia. Dlaczego?

Maciej Rajfur

|

Gość Wrocławski 08/2024

publikacja 22.02.2024 00:00

Mija 166 lat od objawień maryjnych w Lourdes, czyli interwencji Bożej w życie ludzkości. – Chcemy znaków? Mamy znaki. Co Bóg musi jeszcze uczynić, żeby człowiek w Niego uwierzył? – pytał ks. Dariusz Amrogowicz.

Podczas liturgii w katedrze kapłani udzielili wiernym sakramentu namaszczenia. Podczas liturgii w katedrze kapłani udzielili wiernym sakramentu namaszczenia.
Maciej Rajfur /Foto Gość

Warchikatedrze odbyły się diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Chorego pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Eucharystii w intencji chorych i ich bliskich przewodniczył ks. Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. – Od czasu objawień Matki Bożej przez 166 lat do biura w Lourdes zgłoszono ponad 7 tys. cudów, z których oficjalnie uznano ponad 70. W Lourdes Jezus dokonuje jeszcze większych cudów – przemienia serca kilku milionów pielgrzymów rocznie – zauważył.

Kaznodzieja tłumaczył także, dlaczego Bóg nie uzdrawia wszystkich. – Bo celem Pana Jezusa nie jest danie nam szczęścia za wszelką cenę tu, na ziemi. Jego celem jest danie nam życia, które wysłużył na krzyżu – stwierdził kapłan. Zaznaczył, że nie wszyscy pragną uzdrowienia. Papież Franciszek w swoim liście mówi, że chorobą dzisiejszych czasów nie jest problem cierpienia, ale samotności w chorobie. – Ona sprawia, że ten trud cierpienia nie jest łatwy do uniesienia. Ale też wielu ludzi odsuwa się na własne życzenie od Boga – zauważył.

Maryja w Lourdes nie obiecywała uzdrowienia wszystkich, ale wezwała do nawrócenia. – Czy te 70 udokumentowanych uzdrowień cokolwiek zmieniło w świecie? – pytał.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.