Nowy numer 28/2018 Archiwum
 • jurek
  20.09.2017 09:57
  Czy autor artykułu uważa, ze jeśli zmusi się pracowników do uczestnictwa w Mszy św (a tak to wynika z opisu - jeśli przełożony "grzecznie pyta"..... to spróbuj mu odpowiedzieć "nie") to wpłynie to dobrze na wiarę czyjąkolwiek? Może tylko biskup będzie zadowolony bo uzna, że to takie fajne jak ma tak duża frekwencję na Mszy.
  doceń 10
  • AM
   20.09.2017 14:09
   a gdzie tu jest napisane,że 'przełożony grzecznie pytał'?!
   • jurek
    20.09.2017 20:46
    Własnie pisano o "kilku kierownikach ...". To właśnie jest problem, jak ciagle czytam o tych "kapelanach' - a to lasów Państwowych, a to jednej czy drugiej dużej firmy państwowej to przede wszystkim nasuwa się pytanie kto i z jakich funduszy za tych "kapelanów" płaci (bo nikt mi nie wmówi, że oni pracują tam za "Bóg zapłac"). A podobno najważniejsza jest wspólnota parafialna?
    doceń 8
    0
 • Fidel Castro
  20.09.2017 12:01
  Dziwna sprawa.Środowiska, mającej światopogląd całkowicie odmienny od tego jaki prezentuje "Gazeta Wyborcza",czytają ją namiętnie i obowiązkowo.Kurcze.. wszyscy redaktorzy "GN" są z nią na bieżąco.Tylko ja jestem w tyle.Ale obiecuje że jakoś wewnętrznie się zmotywuję i waszym przykładem też zacznę czytać.
  doceń 16
  • Stefan1
   20.09.2017 17:25
   Proszę nie narzekać, gdyby pan Maciej Rajfur nie czytał i nie streścił GW to bym nie wiedział o tym. A tak mogę powiedzieć że w moim zakładzie dopóki nie przyszli kapusie z PIS na dyrektorów też nie chodziliśmy na msze Metalowca. Teraz musowo bo zaraz zakapują i premię zabiorą.
   doceń 6
 • Łukasz
  20.09.2017 12:42
  Dziękuję Maciej, prawdy nigdy za wiele.
  doceń 3
 • Gość
  20.09.2017 13:01
  To jest przykład totalitarnego podejścia lewactwa do inaczej myślących a szczególnie tych którzy traktują wiarę poważnie. Jak już jesteś takim ciemnogrodem to sobie wierz ale broń Boże publicznie a zwłaszcza nie stosuj się do zasad wiary. Jest to jawna dyskryminacja!
  • JAWA25
   20.09.2017 18:38
   gdzie widzisz dyskryminację? jest jakieś prawo zabraniające udziału w obrzędach religijnych?
   doceń 5
 • Louie
  20.09.2017 15:15
  (BTW - coś nie tak działa z komentowaniem, bo komentarze pojawiają się pod innym artykułem, niż powinien).

  Wyborcza i tak już dawno przekroczyła wszelkie granice w tworzeniu kłamliwego przekazu - że wspomnimy tu choćby redaktora Jacka Hugo-Badera, który wysmarowany pastą na buty poszedł na Marsz Niepodległości, aby złowić przejawy "nienawiści rasowej" (bo żaden czarnoskóry nie zgłosił nigdy, żeby na MN doznał jakichś nieprzyjemności), a że spotkało go rozczarowanie, to pisał o tym, jaka to "atmosfera" nienawiści wisiała w powietrzu (bo nikt nie chciał jak na złość niczego rasistowskiego powiedzieć ani pana redaktora zaczepić). Czy też wysyłane do redakcji GW fałszywki o brutalnym pobiciu przez kibiców, które GW bez jakiejkolwiek weryfikacji wykorzystywała (bo były "po linii" ideologicznej GW) - o sprawie wiemy, bo autorzy fałszywek później publikowali swoją korespondencję mailową z GW, ujawniając, że owego "pobicia" nigdy nie było.

  Wcale nie byłbym zdziwiony, gdyby ci "anonimowi oburzeni" istnieli tylko w głowie redaktora GW (niekoniecznie to musi być przejaw szaleństwa, IMO to po prostu wyrachowane działanie, żeby nie daj Boże (a nie, przepraszam, to GW, więc powinno być coś w stylu "Nie daj Leninie") ktoś nie doszedł do konkluzji, że nikomu wśród pracowników nie przeszkadzała ta sytuacja i nie było żadnej presji na uczestniczenie (bądź nieuczestniczenie) we Mszy.
 • E
  20.09.2017 19:46
  Przede wszystkim należałoby skończyć z określeniem " neutralny światopoglàdowo". To jest sprytny zabieg językowy, ale wprowadza uprzywilejowanie dla ateistów. A ateista nie jest neutralny, bo ma pewien poglàd np wierzy że Boga nie ma. Więc co to za neutralność??
  • JAWA25
   21.09.2017 11:27
   "wprowadza uprzywilejowanie dla ateistów" niby gdzie? a jak wygląda neutralność w Sejmie http://gosc.pl/doc/3802358.Sejm-przyjal-uchwale-ws-uczczenia-100-rocznicy-objawien
   doceń 1
 • Pracownik skarbowy
  20.09.2017 20:05
  A czy komentującym przyszło do głowy jak mógłby się poczuć pracownik skarbówki, który nie wierzy w boga, albo wyznaje inną religię? Urząd skarbowy to nie korporacja, gdzie na "dzień dobry" padają pytania o tematy drażliwe. Nie bardzo rozumiem dlaczego nagle taka zmiana ? Tyle lat było neutralnie i nagle hop, ktoś "królika wyciąga z kapelusza". Nie podoba się "królik"? Oj nieładnie, będziemy o tym pamiętać dzieląc kolejne jałmużne premie, czy podwyżki. Jestem pracownikiem skarbówki od 20 lat, czułem niesmak tym co się działo. Zero transparentności, zero neutralności. Przykre to.
  doceń 9

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma