Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • opanas
  22.04.2013 15:38
  W roku 2011 byłem na rekolekcjach Domowego Kościoła w Szlachtowej (prowadzonej przez Jezuitę o Macieja Konentza - Obecnie w parafii na Stysia).
  Obiecywano nam super warunki w ośrodku prowadzonym przez jakiegoś działacza Domowego Kościoła z Warszawy.
  Na miejscu okazało się, że to dawny dom wczasowy z PRL - w międzyczasie zdołał kompletnie zagrzybieć. Ale najgorsze było to, że wcale nie było ciepłej wody - dzieci się pochorowały. Córeczka kolegi, która wtedy nie miała jeszcze roku dostała ciężkiego zapalenia płuc, w wyniku powikłań ma wadę serca do dziś.
  Oczywiście o zwrocie pieniędzy nie było mowy.

  Od tej pory uważam i wszystkim radzę uważać na "katolicki biznes".
  doceń 0
 • eldad
  22.04.2013 15:48
  Czy Pan tu gdzieś wyczytał, że biuro jest katolickie. Wręcz przeciwnie - raczej wykorzystuje autorytet Kościoła. Polecam czytanie ze zrozumieniem
  doceń 9
 • Boem
  23.04.2013 11:06
  Zapłaciliśmy za te pielgrzymkę wyższe kwoty - bo po 4.650 + wizy..początkowo miały być płacone w samolocie ,w ost.chwili "Pani"Szczypek zbierała na zebraniu przed pielgrzymką.
  W niedzielne południe dostaliśmy telefon,że Pielgrzymka Śladami św.Pawła ...na którą mieliśmy lecieć NASTĘPNEGO DNIA RANO - nie odbędzie się.
  Najgorsze jest to,że mieliśmy zaufanie do Kościoła który ten wyjazd firmował - w tym wypadku parafia sw.Franciszka na Borowskiej we Wro..do głowy by nam nie przyszło że to taki szwindel...:(( Nie odzyskaliśmy pieniędzy a Pani grozi że nie odda jeśli nie zostaną usunięte negatywne opinie o jej biurze...Ciekawe ze jako rekompensatę początkowo obiecała ludziom kwoty o...300zł wyższe (wiem już SKĄD je bierze..) Normalnie - współczesny "Janosik" co to jednym zabiera - drugim daje..tylko że ich własne i z opóżnieniem, niekoniecznie w całości..
  Wydaje się, że Kościół WCALE nie sprawdza wiarygodności biur których pielgrzymki ogłasza z ambon a potem ...umywa ręce..Bo w tej chwili to tylko "nasza prywatna" sprawa..Ksiadz mógł nas TYLKO przeprosić. Pozostają żal, rozgoryczenie, pretensje, niespełnione nadzieje i...wątpliwości czy w ogóle odzyskamy własne pieniądze...No a w głowie się nie mieści,ze ta kobieta ma w planach kolejne (nawet jeśli agencyjne) ale - wyjazdy pielgrzymkowe..pewnie z kolejnych nieświadomych niczego parafii..Czyżby szukała skąd wziąć aby..nam oddać???
  SKANDAL!
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy