Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • eqw
  05.06.2014 17:40
  Mogli dać listę rozwijaną.
  doceń 4
 • xyz
  05.06.2014 19:30
  Szukająca nieistniejącego wroga redakcja ze smutkiem stwierdza, że tam go jednak nie było... Smuteczek...
  Ale trudno temu dać wiarę, więc jeszcze wątpliwość trzeba zasiać...
  Żałosne...
  • msom
   05.06.2014 21:21
   Szukająca nieistniejącego wroga? Watpliwosci trzeba zasiać?? I kto tu jest załosny??
   doceń 10
  • Scott
   05.06.2014 22:24
   Mysle że trzeba dojrzeć do samodzielnego myślenia(wiem, wiem straszny bUl) i zrobić coś na co ciężko się zdecydować szaremu czytelnikowi wyborczej- czytać więcej niż tytuły. W tekscie jest odpowiedz redakcji.
   doceń 9
  • Maciej
   05.06.2014 22:28
   xyz jest albo skrajnie naiwny, że daje wiarę tłumaczeniom firmy, albo sam jest jej przedstawicielem.
   doceń 6
  • też tata
   06.06.2014 10:19
   Zmiana ta pojawiła się na pewno wskutek działania celowego i zamierzonego - tu nie było ani przypadku, ani uproszczenia!!! Dotychczasowy zapis jest dobry, np.: "podpis rodziców/prawnych opiekunów". Może też być: "matki/ojca/prawnego opiekuna" i z tym chyba nikt nie powinienmieć prablemów.
   Każde życie ma swój początek od komórki żeńskiej i męskiej (matka i ojciec), po co więc zmieniać niezmienne?
   doceń 0
 • gut
  05.06.2014 22:22
  Pięknie Redakcja Gościa zajęła się tą sprawą - zakończona sukcesem. :)
  doceń 9
 • tata
  05.06.2014 22:36
  Tak po cichutku wyrzucimy mame i tate - moze nikt nie zauważy? A jak zauważy to zobaczymy jak gwałtowna będzie to reakcja. Jeśli mocna to przeprosimy i jeszcze na chwilę się wycofamy, jeśli lekka to spróbujemy użyć magicznych słów o równości, neutralności, opowiemy o przysłowiowej babci, która miała problrm z określeniem w formularzu "matka/ojciec" (jeszcze nigdy nie widziałem kochającej babci, która miałaby problem ze słowem matka) itd itp i sprawa ucichnie ...
  I kolejna "przeszkoda" pokonana, a później już tylko łatwiej, i można się powoływać że w formularzach szkolnych jest tak "neutralnie" to dlaczego ma tak nie być np. W urzędach, kościołach itp ...
  Smutne, ale prawdziwe ...
  Chciałbym wierzyć, że to przez przypadek, ale jakoś o wiele bardziej prawdopodobna wydaje się wersja, że firma musi się "odwdzięczyć" za dobry rządowy kontrakt, bo jak nie to może go zaraz stracić ...
  Pozdrawiam wszystkie mamy i ojców
  Tata
  doceń 13
 • ABC
  06.06.2014 08:55
  Tu nie ma żadnego przypadku. Ktoś z ministerstwa edukacji przyznał firmie kontrakt na przygotowanie tych formularzy. Pewnie przedtem sam ten formularze oglądał.

  Przypomnijmy, że stałą polityką PO jest obsadzanie kluczowych stanowisk w instytucjach związanych z kulturą skrajną lewicą. Np. obsadzenie przewodniczenia wrocławskiemu festiwalowi muzyki barokowej, Vratislavia Cantans, ludźmi z Krytyki Politycznej - skrajnie lewackiej organizacji, która z muzyką nie ma nic wspólnego. Podobnie jest z obsadzaniem stanowisk ministerialnych, szczególnie w zakresie edukacji. W ten sposób PO realizuje program skrajnej lewicy.
  doceń 6
 • Kamila
  06.06.2014 09:16
  Każda złotówka wsparta funduszami unijnymi musi spełnić "kryterium równości".
  No to mamy efekty i NIKT NIE WIE DLACZEGO(?)
  doceń 3
 • mastera
  06.06.2014 11:16
  wypełniłem różnych formularzy setki gdzie były rubryki matka-ojciec-opiekun ( z racji zawodu ale i jako ojciec ) - i nigdy nie było problemu; nie mam wątpliwości,że firma zrobiła to z powodów czysto ideologiczych.
  doceń 5
 • andrzej
  06.06.2014 13:18
  PO namieszało i tyle.
  Szacowna Unia nie wymaga od nas dostosowania się do każdej swojej głupoty, to sprawa MENu i rozgarniętej ponad miarę minister. Oby jak najszybciej zastąpił ją ktoś kompetentny.
  doceń 1
 • sierota
  06.06.2014 16:00
  Piorun wam mózgi przepalił? Jesteście zafiksowani do kwadratu. Moja koleżanka całe dzieciństwo i okres nastoletni musiała kursować po trzy razy do szkół i urzędów z oświadczeniem do oświadczenia, żeby cokolwiek załatwić. Wasza pseudomiłość chrześcijańska, to największe urojenie jakie ludzkość mogła wymyślić. Trzeba mieć siano zamiast mózgu, żeby się dopatrywać zamachu na wiarę w formularzowym zwrocie "opiekun/rodzic", który ułatwia życie tysiącom ludzi. Ale oczywiście dopóki wam się to nie przydarzy to nie jesteście w stanie pojąć. Taka chrześcijańska empatia, że rzygać się chce.
  • Gość
   06.04.2019 12:24
   milionom ludzi ułatwia, bo Twoja koleżanka musiała kursować do szkół i urzędów. no tak.
   Zdajesz sobie sprawę, że w tym kraju pojęcia matka/ojciec funkcjonują od wieków i nigdy nie utrudniały życia znaczącej liczbie ludzi?
   doceń 0
 • Henryk Mościbrodzki
  06.06.2014 21:30
  Jak to mawia moja pewna znajoma, "srały muchy będzie wiosna"!? To mój komentarz do pokrętnych tłumaczeń.
  doceń 1
 • Seba
  06.06.2014 22:42
  Po i PIS to jedno i to samo. Pani minister mając korzenie PiSowskie powinna chyba zachowywać się inaczej. A najwyraźniej to tylko polityczna maska.
  doceń 0
 • ewa
  23.06.2014 16:16
  Totalnie beznadziejne tłumaczenie. Jak wpis rodzic 1 lub 2 ma ułatwić wypełnianie formularza dziadkom wychowującym dziecko? Wiadomo, że jest to ukłon w stronę mniejszości gejowskiej. To jest dopiero totalitaryzm. Wpływowa, bogata, pomylona mniejszość będzie narzucać swoje dewiacje chcącej żyć normalnie większości. Ale to już niedługo, bo nasze grzechy dziś są tysiąckroć większe niż za Sodomy i Gomory. Biada nam jeśli się w porę nie opamiętamy i nie nawrócimy. Jezus jest bardzo miłosierny, ale też sprawiedliwy. Aby okazał nam miłosierdzie, my musimy okazać skruchę. Jak okazać skruchę jeśli cały świecki świat nazywa grzechy śmiertelne normalnością, a za piętnowanie ich ściga ludzi sądownie. Już nawet w kościołach kapłani o tym nie mówią, bo mogą być pozwani. A szatan zaciera szpony.
  doceń 2
 • Tor
  28.12.2018 21:10
  Mozna ztobic wiecej rubryk mama tato inny opiekun prawny. A kto jest tym pierwszym rodxicem mama czy tato. Oto pytanie
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy