Nowy numer 25/2018 Archiwum
 • wietrzyk11
  14.08.2017 01:42
  Sprawa jest bardzo prosta: niech Jego Eminencja obejrzy sobie teledysk do oryginalnej piosenki i przeczyta tłumaczenie tekstu. Oryginalne "Despacito" wprost ocieka EROTYZMEM. Emisja tej piosenki została ZAKAZANA w niektórych krajach. Nowa Ewangelizacja? Nie - NOWA KOMPROMITACJA! Czyja to bezmyślność? Wstyd . Wstyd. Wstyd.
  doceń 10
 • szadrak
  14.08.2017 08:01
  Człowieku, a byleś chociaż raz na pielgrzymce? A może ta forma religijności Ci nie odpowiada, bo bardziej cię pociąga stanie tyłem do ludu i łacina daje ci powód by czuć że lepiej modlisz się od innych? Piosenka pielgrzymkowa to nie śpiew liturgiczny. Od kiedy chodzę na pielgrzymki takich przeróbek pioseneczek, które są na topie było o jest każdego roku wiele. I one wcale mnie nie ruszają. Powiem więcej - nigdy nie skłaniały mnie do poznawania oryginalnych słów... A skoro jesteś taki święty, to mam nadzieję, że Bożego Narodzenia też nie obchodzisz (wszak w oryginale to święto narodzin boga słońca). Poczytaj trochę nt. historii Kościoła i dokumenty przynajmniej Soboru Watykańskiego II (chyba, że twój rozwój religijny zatrzymał się na Trydencie, to zatrzymaj się na historii) i zobaczysz, że wiele świąt, uroczystości, które dziś świętujemy liturgicznie nawiązuje tradycją do obchodów iście pogańskich, sprzecznych z wiarą i religią chrześcijańską... Domyślam się, że wszyscy pielgrzymi po powrocie do domu zaczęli szukać słów oryginału. Oj biednyś Ty
  • Bartosik
   14.08.2017 11:54
   Ja byłem i też uważam, że to skrajna głupota (zwłaszcza że pielgrzymka według regulaminow diecezjalnych ma charakter pokutny). Sam byłem świadkiem tak durnych pomysłów, że głowa mała - śpiewanie na "Koko Euro spoko", "Tak blisko" Brzozowskiego, a nawet śpiewaną przez przewodnika oryginalną wersję piosenki o psie proboszcza. A jak parę osób chciało "normalnych" pieśni, to się przewodnik wkurzył i dał wszystkim kazanie o "radości chrześcijańskiej". Dodam tylko, że to była "konserwatywna" diecezja przemyska, lata 2012-13. No rozumiem, że pokuta to nie "smęcenie", ale bez przesady.
   doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama