• facebook
 • rss
 • Liczy się miłość

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 22.10.2012 11:50

  Stowarzyszenie Świętego Celestyna za szczególne zasługi w niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym odebrało Europejską Nagrodę Obywatelską.

  Uroczystość odbyła się w Domu Europy we Wrocławiu, a nagrodę, wspólnie z Lidią Geringer de Oedenberg, która nominowała stowarzyszenie do takiego wyróżnienia, wręczył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz. Zapoznawszy się z dokonaniami laureata, europoseł powiedział, że żałuje, iż to nie on był inicjatorem przyznania nagrody. Nawiązując do biblijnej przypowieści o talentach, zwrócił uwagę, że talentem może być niepełnosprawne dziecko, dodając, że dla ludzi, którzy tego nie rozumieją, niepełnosprawność może być przyczyną nieszczęścia i tragedii. – Tutaj można zrobić tak wiele dobra – zaznaczył europoseł, przyznając, że jest pod wielkim wrażeniem dokonań, które ma na koncie stowarzyszenie z Mikoszowa. – Dziś można nie tylko chylić czoła, ale także uklęknąć z szacunku przed tym, co osiągnęliście – spuentował.    

  Wiceprezes stowarzyszenia Małgorzata de Haan wyznała, że u podstaw działalności leżała m.in. choroba jej syna:

  Prezentując podejmowane przez siebie inicjatywy, laureaci nie ukrywali, że wiele sił daje im wiara w Boga, a pani Małgorzata dodała:


  Stowarzyszenie od ponad 20 lat wspomaga niepełnosprawnych i ich rodziny   Stowarzyszenie od ponad 20 lat wspomaga niepełnosprawnych i ich rodziny Ks. Rafał Kowalski/GN Ta nagroda to duże wyróżnienie. Wiele osób chciało pogratulować laureatom   Ta nagroda to duże wyróżnienie. Wiele osób chciało pogratulować laureatom Ks. Rafał Kowalski/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół