• facebook
 • rss
 • Z JP II w Brzegu

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 04.11.2012 19:36

  Kilkanaście ciekawie zaaranżowanych utworów do poetyckich tekstów Jana Pawła II plus doskonała muzyka i wykonanie zespołu Follow Him to niezwykła uczta duchowa.

  – To nie był zwyczajny koncert – mówili ci, którzy w niedzielne popołudnie odwiedzili brzeską świątynię pw. Miłosierdzia Bożego. Głosom zachwytu nie było końca. Program „Wiersze Jana Pawła II” przyciągnął wielu, a zespół Follow Him – wydaje się –  osiągnął to, co zamierzył. Autor muzyki, a jednocześnie wikariusz namysłowskiej parafii pw. śś. Piotra i Pawła ks. Piotr Nowicki od samego początku podkreślał, że formacja nie traktuje swojego występu jak zwyczajnego koncertu. – Dla nas jest to bardziej modlitwa uwielbienia, bo wiersze Jana Pawła II są tak głębokie, że nawet nie mamy odwagi, by prezentować je tak, jak każdy inny utwór – tłumaczył, dodając: – My się tym modlimy. Nie ukrywał przy tym, że praca nad muzyką do poezji Papieża Polaka była dla niego poważnym wyzwaniem:

  Nawet, gdy utwór został skomponowany, wciąż trwały prace nad jego ostateczną wersją. Mówi Iwona Cholaś z zespołu Follow Him:

  Iwona dodaje, że najbardziej z zaprezentowanego programu lubi utwór „Często stamtąd długo na mnie patrzy”:

  Zespół Follow Him powstał w ubiegłym roku, po pierwszych namysłowskich warsztatach gospel. Zapytany o powód takiego przybliżania wierszy Karola Wojtyły szerszej publiczności, ks. Piotr odpowiada krótko: – Poezja, która jest piękna, nie powinna przejść bez echa. Jak się dowiedzieliśmy, formacja otrzymała już propozycję nagrania płyty. Efekty pracy, którą wykonali, a którą mogła podziwiać brzeska publiczność, oraz owacja zgotowana młodym muzykom przez słuchaczy świadczą o tym, że jak najbardziej taka płyta powinna się pojawić. Namysłowski kapłan mówi skromnie:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół