• facebook
 • rss
 • Za stypendia i za Teki

  kra

  dodane 05.11.2012 11:25

  Za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego oraz za szczególne działania wśród studentów Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry wyróżniło abp. Mariana Gołębiewskiego oraz Duszpasterstwo Akademickie „Redemptor”.

  Nagrody zostaną wręczone uroczyście w czasie otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów 15 listopada o 17.00 w Auli Leopoldyńskiej w ramach obchodów Święta Nauki Wrocławskiej, które przeżywamy w rocznicę pierwszych powojennych wykładów, wygłoszonych przez profesorów Kazimierza Idaszewskiego oraz Ludwika Hirszfelda w 1945 r.

  Środowisko akademickie doceniło zaangażowanie księdza arcybiskupa w pracy duszpasterskiej i naukowej oraz działania na rzecz współpracy pomiędzy wyższymi uczelniami naszego regionu, zwłaszcza kontynuowanie spotkań opłatkowych dla środowiska akademickiego oraz ustanowienie i ufundowanie specjalnych nagród pieniężnych dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z uczelni wrocławskich. Od 2006 r. kapituła przyznała Nagrody Metropolity Wrocławskiego łącznie 35 studentom.

  Nagroda Kolegium za szczególne działania w środowisku studenckim w tym roku trafi natomiast do Duszpasterstwa Akademickiego „Redemptor” i jej duszpasterza o. Koncerty na Tekach, organizowane przez DA "Redemptor" przyciągają wielu młodych ludzi   Koncerty na Tekach, organizowane przez DA "Redemptor" przyciągają wielu młodych ludzi Karol Białkowski/GN Mariusza Simonicza. Rektorzy zwrócili uwagę na inicjatywy podejmowane przez młodzież akademicką z tego duszpasterstwa, m.in. organizowanie pielgrzymek akademickich na Jasną Górę, obozu adaptacyjnego w Białym Dunajcu i propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, a także przygotowywanie wspólnie z organizacją „Donum” Koncertów na Tekach na osiedlu Wittigowo, w których każdego roku bierze udział ponad 1000 osób.

  Nagrody Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry mają wysoką rangę w środowisku akademickim. Z tym większą radością gratulujemy laureatom.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół