• facebook
 • rss
 • Jarmark (przed)stulecia

  Karol Białkowski

  dodane 16.12.2012 13:53

  Przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbył się jarmark świąteczny. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na odnowienie elewacji kościoła. Można złożyć też dary dla potrzebujących.

  – Wydaje się, że jest potrzeba takiego jarmarku. Do nas, do punktu charytatywnego, przychodzi wiele osób potrzebujących: rodzin wielodzietnych, bezdomnych – mówi o. Marek Augustyn, franciszkanin, proboszcz parafii św. Karola Boromeusza.

  Jak podkreśla motywem przewodnim kiermaszu przedświątecznego jest nauka bł. Jana Pawła II, że potrzeba współczesnemu światu nowej wyobraźni miłosierdzia. – Stąd hasło, które nam przyświeca: „Przedświąteczna wyobraźnia miłosierdzia”. Chcemy, aby w Roku Wiary każdy mógł udowodnić poprzez uczynki miłosierdzia, że jest chrześcijaninem i nie jest obojętny na los drugiego człowieka – dodaje o. M. Augustyn.

  Proboszcz parafii św. Karola Boromeusza zaznacza, że dary dla potrzebujących, zwłaszcza spożywcze, można składać w specjalnym koszu do najbliższego piątku.

    Dla każdego był też słodki upominek od śnieżynki
  Karol Białkowski/GN
    Zgłodniali mogli się posilić, korzystając z polowej kuchni
  Karol Białkowski/GN

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Impreza zorganizowana przez franciszkanów miała jednak jeszcze jeden wymiar. Dochód, który uda się osiągnąć, będzie przeznaczony na kosztowne remonty świątyni.

  Podczas jarmarku, oprócz  zakupu produktów świątecznych, można było skorzystać z polowej kuchni i posłuchać koncertu parafialnego zespołu dziecięcego „Mały Asyż”. Na zakończenie kiermaszu, o godz. 16.30, z wykładem pt.: „Słowo wśród nas”, w kawiarence parafialnej gościł prof. Jan Miodek.

    Można było wesprzeć Towarzystwo Brata Alberta kupując "talerz miłosierdzia"
  Karol Białkowski/GN
    Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem
  Karol Białkowski/GN


   

   

   

   

   

   

    "Mały Asyż" wykonał piosenki świąteczne i zestaw kolęd
  Karol Białkowski/GN
    Ozdoby świąteczne i produkty codziennego użytku w wielu wypadkach były robione ręcznie
  Karol Białkowski/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół