• facebook
 • rss
 • Pójdź za mędrcami

  Karol Białkowski

  dodane 05.01.2013 12:04

  Już jutro ulicami Wrocławia przejdzie Orszak Trzech Króli. Każdy może dołączyć do tego radosnego przedsięwzięcia.

  Dwórki, pasterze oraz przybyli ze Wschodu mędrcy przybędą do stolicy Dolnego Śląska, by symbolicznie w Rynku oddać pokłon Dzieciątku i Jego rodzicom. Do pójścia za królami jesteśmy zaproszeni wszyscy. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, ma to być radosny pochód promujący rodzinne spędzanie czasu. Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywa się pod hasłem „Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu”. To właśnie wspólny śpiew ma zjednoczyć uczestników marszu wokół Świętej Rodziny.

  – Przygotowaliśmy dla wszystkich obecnych śpiewniki. Dzięki temu liczymy na aktywność wokalną tych, którzy z nami wyruszą w drogę – mówi Andrzej Dunajski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodzin Nurt, organizator Orszaku. Będą rozdawana również korony i plakietki z logo Orszaku Trzech Króli.

  Wśród atrakcji tegorocznej edycji ulicznych jasełek będzie m.in. wizyta u króla Heroda, walki aniołów z diabłami oraz wypuszczenie gołębi pokoju. Mówi A. Dunajski:

  Pielgrzymowanie do żłóbka rozpocznie Msza św. w katedrze wrocławskiej o godz. 10. Po niej, ok. 11.30, kolumna wyruszy do Rynku. Na czele będzie gwiazda betlejemska, a za nią mędrcy ze Wschodu na wierzchowcach ze swoimi dwórkami i rycerzami, aniołowie oraz pasterze. W sercu miasta rozpocznie się kolędowanie z zespołem „30 synów i 40 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”.

  Więcej na temat Orszaku 3 Króli we Wrocławiu i w Oleśnicy w aktualnym numerze GN.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół