• facebook
 • rss
 • Jezus leczy rany

  Agata Combik

  dodane 10.02.2013 18:55

  – Mam jeden dzień, wczoraj urodziłam się na nowo – mówiła wzruszona Ula, uczestniczka rekolekcji uzdrowienia wewnętrznego w Sulistrowiczkach.

  Rekolekcje, prowadzone przez o. Marka Matyszka CMF, organizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Fiat” z Wrocławia we współpracy ze Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej z Mielca, odbyły się w ośrodku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej u stóp Ślęży. – Dotyczyły uzdrowienia tego wszystkiego, co w nas się gromadzi przez lata – zranień, smutków odbierających radość życia, czasem wiarę w Boga, prowadzących ku zniszczeniu – tłumaczy Marek. – Takie zranienia, często zadane we wczesnym dzieciństwie, rodzą nienawiść. Powstaje rana, która boli. Ten ból przypomina trudne doświadczenie, a wspomnienia znów potęgują nienawiść. Trzeba przerwać to błędne koło.

  Głoszone na koniec kilkudniowych rekolekcji świadectwa były dowodem na to, że spotkanie z Jezusem, doświadczenie Bożej miłości i własnej godności ukochanego dziecka Bożego daje siłę, by wejść na drogę uzdrowienia. Wiele osób dopiero tu odkryło, ile żalu i nieprzebaczenia, często wobec rodziców, noszą w sercu. „Ojej, jakie brzydkie dziecko!” – wzdychano kiedyś nad małą Ulą. „Jakie ładne dziecko, ale szkoda, że nie chłopiec” – mówili bliscy, pochylając się nad Basią, która potem, wychowana jak chłopak, sportsmenka z procą w kieszeni, musiała z trudem odkrywać piękno kobiecości. W kimś utkwiła trauma trudnego porodu grożącego uduszeniem się, kto inny potrzebował wypowiedzieć na głos żal wobec zmarłego ojca, głośno przebaczyć i prosić o przebaczenie. – Otworzyłam się na radość, chce mi się tańczyć i śpiewać – mówiła Magda z Wrocławia.

  Konferencjom towarzyszyły wymowne rekwizyty oraz scenki ukazujące np. moc ziarnka gorczycy, „balon lęku”, który trzeba przebić, czy fakt, że krocząc w ciemności po omacku, warto chwycić wyciągniętą rękę dobrego Przewodnika. – Po spotkaniu z Nim piszemy nowy scenariusz – mówił o. Marek, zachęcając, by wykorzystać dobrze otrzymane ziarenko wiary.

  – Chcielibyśmy, żeby takie rekolekcje odbywały się cztery razy w roku – mówi Ewa ze wspólnoty „Fiat”, tłumacząc że zostały one opracowane przez ks. Salvatore Tumino, który kiedyś sam przeszedł przez doświadczenie ciężkiej depresji. Informacji o kolejnych takich spotkaniach można szukać np. na portalu: wroclaw.odnowa.org.

   

  Uwielbienie na koniec niedzielnej Eucharystii   Uwielbienie na koniec niedzielnej Eucharystii Agata Combik/GN    Konferencje nie polegały tylko na słuchaniu   Konferencje nie polegały tylko na słuchaniu Agata Combik/GN


   

   

   

   

   

   

   

  O. Marek Matyszek CMF, Ewa ze wspólnoty "Fiat" (z lewej) i Lena ze Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej w Mielcu   O. Marek Matyszek CMF, Ewa ze wspólnoty "Fiat" (z lewej) i Lena ze Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej w Mielcu Agata Combik/GN    Piosenka o wierze jak ziarnko gorczycy   Piosenka o wierze jak ziarnko gorczycy Agata Combik/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół