Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Kolejne stopnie

Po zakończeniu wielkopostnych rekolekcji 11 kleryków wrocławskiego seminarium zostało ustanowionych lektorami. Jeden alumn wszedł do grona kandydatów do święceń.

Posług w czasie uroczystej Mszy św. we wrocławskiej katedrze udzielił bp Andrzej Siemieniewski. – Otaczamy naszą modlitwą tych, którzy mają być ustanowieni lektorami, oraz tego, który ma zostać kandydatem do święceń – mówił na rozpoczęcie liturgii hierarcha. Do nowych lektorów powiedział m.in.: – Otrzymujecie szczególny urząd. Macie pomagać w głoszeniu wiary, która ma swojego korzenie w słowie Bożym. Zwrócił uwagę, że będą oni czytać słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym, wychowując w ten sposób w wierze dzieci i dorosłych i przygotowując innych do godnego przyjęcia sakramentów.  – Przy waszej pomocy ludzie mogą dojść do poznania Boga Ojca i posłanego przez Niego Syna Jezusa Chrystusa oraz osiągnąć życie wieczne.

Ksiądz biskup wezwał także alumnów, by przekazując innym słowo Boga, sami je przyjmowali i pilnie rozważali, a swoim codziennym życiem głosili Jezusa. 

  Marcin Malinowski   Marcin Malinowski
 

 

 

 

 

 

 

  Marcin Malinowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy