• facebook
 • rss
 • Jest krzesło dla każdego – przy stole i w Kościele

  Agata Combik

  dodane 06.04.2013 16:18

  Wielka uczta i spotkanie ze Zmartwychwstałym odbyły się w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego na wrocławskich Karłowicach.

  Na świąteczne spotkanie pod hasłem „Miłosierdzie bez granic” przy parafii franciszkanów zaprosiła ubogich i bezdomnych diakonia miłosierdzia wspólnoty Hallelujah. Na dziesiątą, jubileuszową edycję dorocznego świętowania, przyszło ok. 200 osób korzystających na co dzień z kuchni charytatywnej br. Rafała Gorzołki. – Chcieliśmy, by ci ludzie mogli odczuć, że na każdego z nich czeka przygotowane krzesło, dziś, na uczcie, i w Kościele; że czeka na nich otwarte Serce Boga – tłumaczy Darek Zielonka, odpowiedzialny za przedsięwzięcie. Dodaje, że w tym roku, z racji okrągłej rocznicy, „Miłosierdzie bez granic” ma szczególnie uroczystą oprawę. Uczestnicy zostali zaproszeni do odświętnie przystrojonej sali, do stołu z zapalonymi świecami. W ramach poczęstunku skosztowali m.in. potraw przygotowanych przez członków parafii z Kątów Wrocławskich, a także niecodziennego tortu – z dekoracją w kształcie wielkiego serca – upieczonego przez pana Wiesława z wrocławskiego schroniska dla bezdomnych. Dodatkową inspiracją dla organizatorów był papież Franciszek, kierujący spojrzenie Kościoła w stronę ubogich.

  – Chcemy, by nasza uczta przypomniała także o tej uczcie, którą Bóg szykuje dla nas w niebie – tłumaczy Darek. – Tam też przyjdziemy „na gotowe”, a On będzie nam usługiwał. Ale trzeba postarać się o weselny strój... O tym też przypominamy uczestnikom spotkania. Jego najpiękniejszym owocem byłaby czyjaś decyzja o przystąpieniu do sakramentu pokuty i przyjęciu Komunii św. w Święto Miłosierdzia Bożego.

  Spotkanie otwarł modlitwa poprowadzona przez o. Piotra Kwoczałę. Potem był czas na biesiadowanie, tańce, film ewangelizacyjny, świadectwa... O swojej przygodzie ze Zmartwychwstałym Chrystusem opowiadała m. in. Agnieszka, a także Szczepan, który przed laty trafił dzięki pewnej dziewczynie na weekendowe rekolekcje, gdzie oddał swoje życie Jezusowi. Jednym z najbardziej roztańczonych biesiadników okazał się Janusz. – Cieszy się, że On ma nas, a my Jego – stwierdził.

  Biesiada, modlitwa i taniec   Biesiada, modlitwa i taniec Agata Combik/GN Ucztowaniu towarzyszyły pieśni uwielbienia   Ucztowaniu towarzyszyły pieśni uwielbienia Agata Combik/GN

   


   

   

   

   

   

   

   


  "Bóg cię kocha!" - Agnieszka wspominała wypowiedziane przed laty przez koleżankę słowa, które poruszyły jej serce   "Bóg cię kocha!" - Agnieszka wspominała wypowiedziane przed laty przez koleżankę słowa, które poruszyły jej serce Agata Combik/GN Bóg czeka na nas ze swoją ucztą w niebie - przypominał Darek   Bóg czeka na nas ze swoją ucztą w niebie - przypominał Darek Agata Combik/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół