• facebook
 • rss
 • Tylko dla orłów (wideo)

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 18.04.2013 12:40

  Inauguracja „Fides et ratio – Junior”, gra terenowa, zwiedzanie seminarium duchownego oraz spacer po Ostrowie Tumskim z przewodnikiem – pierwsze dni otwarte na PWT przeszły do historii.

  Ekumenizm – to była odpowiedź na scenkę prezentowaną przez Justynę, Arka i Wiktora w grze terenowej   Ekumenizm – to była odpowiedź na scenkę prezentowaną przez Justynę, Arka i Wiktora w grze terenowej Ks. Rafał Kowalski/GN Głównym pomysłodawcą programu Drzwi Otwartych jest ks. dr Mirosław Kiwka   Głównym pomysłodawcą programu Drzwi Otwartych jest ks. dr Mirosław Kiwka Ks. Rafał Kowalski/GN

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Wzięło w nich udział kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimanzjalnych nie tylko z terenu naszej diecezji. Niektórzy przyjechali z okolic Jeleniej Góry oraz Kudowy Zdrój, tłumacząc, że na papieską uczelnię przywiodła ich przede wszystkim ciekawość. – Chciałabym dowiedzieć czegoś więcej o tej szkole. Być może przyda mi się to w podejmowaniu decyzji o dalszym kształceniu – mówiła Karolina, a jej koleżanka Weronika, zapytana, czy myśli o studiach na Papieskim Wydziale, odpowiedziała:

  Gości na papieskiej uczelni przywitał ks. prof. Andrzej Tomko, rektor PWT, przybliżając historię obecności studiów teologicznych w stolicy Dolnego Śląska oraz kierunki proponowane absolwentom szkół ponadginazjalnych przez wrocławską uczelnię teologiczną.

  Następnie wzięli oni udział w grze terenowej „Tylko dla orłów”, która miała przybliżyć młodym ludziom Papieski Wydział. – Sięgamy po metodę zupełnie nowatorską – mówiła Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy uczelni. – Nie chcemy zapraszać jedynie na wykłady lub spotkania ze studentami. Naszym zamiarem jest, by nasi goście sami poznali zakamarki tej uczelni, odkrywając przede wszystkim to, jakie przedmioty są tutaj wykładane – dodała. Uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, poszukiwali sal oznaczonych specjalnym plakatem z filmu pt. „Tylko dla orłów”, gdzie oczekiwali na nich studenci, którzy za pomocą znaków, pantomimy, obrazów przybliżali dziedziny uprawiane na wrocławskiej uczelni teologicznej. Licealiści mieli odgadnąć, o jaki przedmiot chodzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody , ufundowane przez profesorów PWT.

  Tak wyglądało spotkanie w sali, gdzie prezentowano język grecki:  

  Drzwi otwarte na PWT
  Rafal Kowalski

  Kolejnym punktem drzwi otwartych był wykład ks. prof. Rajmunda Pietkiewicza pt. „Ile dni Pan Bóg stwarzał świat?”, który stanowił jednocześnie inaugurację kolejnej inicjatywy, rodzącej się w nurcie Areopagu na wyspie – „Fides et ratio – Junior”, czyli specjalnych spotkań utrzymanych w tematyce "wiara i rozum" z przeznaczeniem dla młodszych słuchaczy.

  Jak tłumaczą organizatorzy, drzwi otwarte nie mają jedynie na celu zainteresowania uczniów studiami na PWT. Mówi Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy uczelni:

  Komu nie udało się dziś dotrzeć do Wrocławia, może to uczynić jeszcze 9 i 16 maja. Wówczas przewidziano kolejne odsłony drzwi otwartych z ciekawymi wykładami oraz interesującą grą terenową.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół