• facebook
 • rss
 • Uleczą rośliny?

  Karol Białkowski

  dodane 16.05.2013 13:50

  Bakterie i wirusy atakują nie tylko ludzkie organizmy. Choroby dotykają również świat roślin. W najbliższą sobotę, 18 maja, chętni będą mogli skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji „domowych zieleniaków”.

  Organizatorzy akcji na Uniwersytecie Przyrodniczym przekonują, że rośliny, podobnie jak ludzie, ulegają stresowi; więdną gdy brakuje im wody i marzną w niesprzyjających warunkach. – Chcemy uświadomić ludzi, że rośliny też chorują. To są żywe organizmy, które potrzebują terapii, lekarstw, profilaktyki, czyli dobrej pielęgnacji – mówi Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik prasowy UP.

  Akcja przygotowana jest w związku z nadchodzącym dniem międzynarodowej akcji pt.: „ Fascynujący świat roślin” odbywającym się pod patronatem Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. – Będzie można się dowiedzieć co dolega konkretnej roślinie oraz porozmawiać o jej potrzebach, wymaganiach i pielęgnacji – zachęca M. Wanke-Jakubowska i dodaje, że poradę dotyczącą danego gatunku będzie można uzyskać również przynosząc „pacjenta w doniczce”. Stanowiska będą bowiem wyposażone w odpowiedni sprzęt diagnostyczny, a na ekranach będą wyświetlane pokazy najbardziej typowych chorób roślin.

  Propozycja jest skierowana również do młodzieży, która zastanawia się nad wyborem medycyny roślin jako kierunku swoich przyszłych studiów.

  Konsultacje ze specjalistami w dziedzinie chorób i uszkodzeń roślin będą miały miejsce w holu budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy pl. Grunwaldzkim 24 a od godz. 10 do 14.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół