• facebook
 • rss
 • Święcenia u Franciszkanów

  Karol Białkowski

  dodane 18.05.2013 13:52

  Kościół wzbogacił się o trzech nowych kapłanów i dwóch diakonów. Z rąk emerytowanego metropolity opolskiego, abp. Alfonsa Nossola, w kościele pw. św. Antoniego, przyjęli święcenia.

  Nowi kapłani i diakoni są związani z Wyższym Seminarium Duchownym „Antonianum”, które we Wrocławiu prowadzą ojcowie franciszkanie. Do grona diakonów zostali włączeni franciszkanie: br. Leon Bartosz Rybak z parafii pw. św. Marcina w Kępnie (diecezja kaliska) i br. Tyberiusz Patryk Pietras z parafii pw. św. Eugeniusz w Kędzierzynie-Koźlu (diecezja opolska). Nowymi prezbiterami został franciszkanin br. Urban Adam Bąk z parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu oraz sercanie: Wojciech Michał Bartnicki z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Skoroszycach (diecezja opolska)  i br. Tomasz Pawlukowski z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie (diecezja warmińska).

  Abp. A. Nossol zwracając się do zebranych przypomniał, że prezbiterzy i diakoni dostępują ogromnej godności poprzez służbę Chrystusowi – nauczycielowi, kapłanowi i pasterzowi. – Za Jego sprawą, Ciało, czyli Kościół, staje się Ludem Bożym, który się buduje i rośnie tu na ziemi jako świątynia Ducha Świętego. Zostaną oni wyświęceni na prezbiterów i diakonów, aby złączeni z kapłaństwem biskupów, głosili ewangelię, kierowali Ludem Bożym i oddawali cześć Bogu, przede wszystkim przez składanie ofiary Chrystusowej – mówił. Życzył też, by z Bożą pomocą tak spełniali swoje obowiązki, aby wszyscy mogli uznać za prawdziwych uczniów Chrystusa, który przyszedł by służyć.

  Nałożenie rąk przez biskupa jest symbolicznym przekazaniem władzy kapłańskiej   Nałożenie rąk przez biskupa jest symbolicznym przekazaniem władzy kapłańskiej Karol Białkowski /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół