• facebook
 • rss
 • PPW coraz bliżej

  Karol Białkowski

  dodane 18.06.2013 13:26

  W najbliższy czwartek, 20 czerwca, uruchomiony będzie punkt informacji pielgrzymkowej. Oprócz niezbędnych wiadomości dotyczących przygotowań do wyruszenia w 9-dniową pieszą wędrówkę na Jasną Górę będzie można uczestniczyć w ewangelizacji ulicznej.

  Specjalny namiot stanie przy ul. Świdnickiej, w pobliżu kościoła świętych Doroty, Stanisława i Wacława. – Startujemy o 10.00 i będziemy w tym miejscu aż do 20.00. W tym czasie chcemy zachęcić do zainteresowania się pieszym pielgrzymowaniem oraz dać cenne wskazówki, jak się do niego przygotować – mówi Wiesław „Kuzyn” Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych. W tym roku pątnicy wyruszą w kierunku Jasnej Góry pod hasłem „Trwajcie mocni w wierze”. Od 2 do 10 sierpnia przemierzą ponad 200 km.

  Punkt informacyjny to jednak więcej niż tylko praktyczne informacje. – O 12.00 zapraszamy na modlitwę Anioł Pański w intencji Wrocławia i jego mieszkańców. Poprowadzi ją bp Andrzej Siemieniewski. O 15.00 planujemy odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 Różaniec – dodaje. Jednym z wydarzeń, które będą towarzyszyły „akcji pielgrzymkowej”, będzie czytanie Pisma Świętego. – Chcemy w sposób szczególny promować Hymn o miłości z Listu św. Pawła do Koryntian. Będzie on odczytywany w różnych językach. Chcemy w ten sposób dotrzeć do obcokrajowców spacerujących w okolicach rynku – tłumaczy „Kuzyn”. Do tej pory zgłosili się ludzie, którzy odczytają ten fragment po hiszpańsku, fińsku, francusku, angielsku, chorwacku oraz flamandzku. – Jeśli ktoś chciałby dołączyć do nas i odczytać ten Hymn w innym języku, to zachęcamy gorąco – dodaje.

  Organizatorzy przygotowali również niespodziankę, zwłaszcza dla najmłodszych. Będą balony oraz malowanie twarzy. Jak zaznacza W. Wowk, działalność punktu wpisuje się w trwający na Dolnym Śląsku „Jarmark Cudów”. Wolontariusze rozdający ulotki pielgrzymkowe będą zachęcali do rozmów o wierze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół