• facebook
 • rss
 • Tytuł jednak będzie

  Karol Białkowski

  dodane 20.08.2013 17:09

  Senat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przyzna tytuł doktora honoris causa prof. Zygmuntowi Baumanowi - poinformował prof. Robert Kwaśnica, rektor DSW. Stanie się tak, choć prof. Bauman prosił, by uczelnia tego nie robiła.

  Rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej powiedział, że zebrani w trybie natychmiastowym członkowie senatu uczelni zdecydowali niejednogłośnie o podtrzymaniu wcześniej podjętej uchwały.

  Odwołana została jednak oficjalna uroczystość nadania tytułu, która miała się odbyć 24 października. Rektor nie był w stanie powiedzieć, kiedy i w jakiej dokładnie formie tytuł trafi do prof. Baumana.

  - Senat podziela obawę, że negatywne emocje wyrażane z przyczyn pozamerytorycznych przez przeciwników decyzji DSW o nadaniu prof. Zygmuntowi Baumanowi tytułu Doctora Honoris Causa, a także wypowiadane publicznie zapowiedzi destrukcyjnych działań w dniu promocji, mogłyby tę uroczystość zakłócić, odbierając jej głęboki akademicki sens - czytał treść uchwały przyjętej przez senat DSW, prof. Robert Kwaśnica.

  Cytując kolejny punkt uchwały tłumaczył, że senat nie znajduje formalnych, ani merytorycznych powodów do zmiany uchwały z czerwca 2013 nadającej prof. Z. Baumanowi tytuł doktora honoris causa DSW i w związku z tym utrzymuje uchwałę w mocy. Rektor przyznał, że podczas głosowania 14 osób było za przesunięciem uroczystości na inny termin, a 4 zagłosowały przeciw.

  Prof. R. Kwaśnica decyzję senatu uzasadniał tym, że w liście, który skierował prof. Bauman do rektora w ubiegłym tygodniu, choć wyraził nadzieję, iż jego rezygnacja zostanie przyjęta, to jednak dodał, że przyjmie bez zastrzeżeń każdą decyzję uczelni.

  Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół