• facebook
 • rss
 • Widzieć w świetle wiary (wideo)

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 28.08.2013 12:55

  Ta pielgrzymka to już tradycja wrocławskiego seminarium. Dziś rano alumni III roku rozpoczęli pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

  Zanim 16 kleryków wraz z ks. Arturem Stochłą, prefektem MWSD we Wrocławiu, wyruszyło na pielgrzymi szlak, uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył rektor MWSD ks. Adam Łuźniak. Nawiązując do odczytanego w czasie Liturgii Słowa Listu do Tesaloniczan, ksiądz rektor zwrócił uwagę, iż św. Paweł chwali swoich adresatów, ponieważ przyjęli słowo kierowane do nich jako słowo od Boga, a nie jako słowo ludzkie. – W życiu człowieka wierzącego często powraca ten problem, by odczytać rzeczywistość wokół nas na właściwej płaszczyźnie – mówił, dodając, że pielgrzymkę do Częstochowy można przeżyć jedynie jako dłuższy spacer lub czysto fizyczne wyzwanie. – Rozminiemy się wówczas z pielgrzymowaniem – podkreślił, zachęcając alumnów do przeżywania tego wszystkiego, czego doświadczą w drodze, w perspektywie wiary.

  Pierwsze kroki spod seminarium. Na miejsce klerycy dotrą 4 września   Pierwsze kroki spod seminarium. Na miejsce klerycy dotrą 4 września Ks. Rafał Kowalski /GN Wśród pątników są zarówno tacy, którzy mają już doświadczenie pieszego pielgrzymowania, jak i ci, którzy dystans ponad 200 km pierwszy raz pokonają na piechotę. Do pierwszej grupy należy Dawid Dudziak. Dla niego to trzecia pielgrzymka do Częstochowy. – Za każdym razem staram się otworzyć na łaski, które Bóg daje w drodze – mówi, dodając, że główna intencja, jaka mu towarzyszy, to umocnienie w powołaniu. Dla Rafała Michaelisa piesze pielgrzymowanie to nowe doświadczenie. – Są pewne obawy, czy podołam, ale jestem dobrej myśli. Stanowimy zgraną grupę, dlatego ufam, że szczęśliwie dotrzemy do celu – powiedział, dodając, że przez pielgrzymkę chciałby bardziej poznać siebie i nauczyć się odczytywać życiowe wydarzenia w świetle wiary.

  Na miejsce klerycy dotrą 4 września. Wtedy w godzinach porannych będą uczestniczyć we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

  Przed wyruszeniem w drogę ksiądz rektor pobłogosławił krzyż i znak pielgrzymkowy oraz udzielił błogosławieństwa pielgrzymom:

  pielgrzymka kleryków na Jasną Górę
  Rafal Kowalski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół