• facebook
 • rss
 • O aniołach i nadziei

  Karol Białkowski

  dodane 09.09.2013 13:37

  Abp Józef Kupny przewodniczył Mszy św. w intencji personelu oraz małych pacjentów i ich rodziców. Okazją było rozpoczęcie roku szkolnego.

  – Kiedy zaczynałam swoją pracę w klinice, wyleczalność dzieci wynosiła tylko 15 proc., a dziś jest to nawet 80 proc. Nie przypisuję sobie zasług, ale zawsze prowadzę rozmowę z Panem Bogiem dotyczącą naszych pacjentów, prosząc Go, aby jeszcze ich zostawił nam tutaj na ziemi. Wydaje się, że te prośby są skuteczne – mówiła senator, prof. Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Podczas spotkania poprzedzającego Mszę św. wystąpili przed zebranymi gośćmi sami pacjenci oraz dzieci z zaprzyjaźnionego pobliskiego przedszkola.

  – Trudno, aby biskup nie naśladował Pana Jezusa – mówił na zakończenie Eucharystii abp Józef Kupny. Nawiązał tym samym do fragmentu Ewangelii, w którym Chrystus nakazał apostołom, by dopuścili do niego dzieci. – Przybywam tutaj, by błogosławić rodzicom pacjentów i tym dzieciom. Przychodzę ze słowem nadziei. Dla Boga nie ma nic niemożliwego – dodał. Zaznaczył również, że Pan Bóg posyła do pomocy aniołów. – Tymi aniołami jesteście wy: lekarze, pielęgniarki i personel, bo niesiecie nadzieję – tłumaczył. Zwrócił także uwagę na wagę tej posługi ze względu na bezsilność, którą często czujemy, gdy stykamy się z poważną chorobą.

  Po Mszy św. metropolita wrocławski odwiedził chore dzieci w salach szpitalnych. Wiele z nich ze względu na swój poważny stan zdrowia nie mogło uczestniczyć w Eucharystii. Abp J. Kupny z każdym zamienił kilka słów, wręczył obrazek z wizerunkiem aniołów oraz udzielał indywidualnego błogosławieństwa.

  Zachęcamy do wysłuchania obszernych fragmentów wypowiedzi metropolity wrocławskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół