• facebook
 • rss
 • Boże Miłosierdzie zabrzmi nad Oławą

  Agata Combik

  dodane 29.09.2013 17:44

  Dzwon ufundowany na 25-lecie oławskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego – i noszący imię „Miłosierdzie Boże” – zakołysze się nad miastem. Został poświęcony przez abp. seniora Mariana Gołębiewskiego podczas jubileuszowej uroczystości.

  Jak wyjaśniał proboszcz parafii, ks. Stanisław Bijak, dzwon ma 800 kg, a razem ze wszystkimi urządzeniami waży 1,2 tony. Ufundowany przez parafian, wkrótce zawiśnie na kościelnej wieży. Znajduje się na nim m.in. wizerunek miłosiernego Jezusa i św. s. Faustyny, napis przypominający okoliczności jego powstania oraz słowa Chrystusa: „Pragnę, aby świat cały poznał miłosierdzie moje”.

  – Ten dzwon będzie was budził, będzie przypominał głos Boga pukającego do ludzkich serc – mówił abp Marian Gołębiewski. Wcześniej w homilii przypomniał biblijną naukę o miłosierdziu Bożym i znaczenie nabożeństwa do miłosierdzia Bożego ożywionego w naszych czasach – naznaczonych misją św. Faustyny i Jana Pawła II, który ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego, odszedł do Pana w jego wigilię i być może będzie w to święto kanonizowany.

  Metropolita senior przypomniał, że oławska parafia świętująca srebrny jubileusz była jedną z pierwszych noszących wezwanie Miłosierdzia Bożego. Wydzielona ze wspólnoty pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, została erygowana 28 czerwca 1988 r. Parafialną świątynię konsekrował kard. Henryk Gulbinowicz 4 listopada 2000 r. Z parafii wywodzi się aż 12 księży, a obecnie 3 kleryków pochodzących stąd przygotowuje się do kapłaństwa.

  Uroczystość była okazją do wielu podziękowań i wspomnień. Na wszystkich parafian przed kościołem czekała grochówka i ciasto, a także wystawa pamiątkowych zdjęć i rozprowadzana przez młodzież płyta – nagrana na jubileusz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół