• facebook
 • rss
 • Trzeba odstawić garnki

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 08.10.2013 13:20

  Od wezwania Ducha Świętego i uroczystej Eucharystii, której w katedrze wrocławskiej przewodniczył abp Józef Kupny, Papieski Wydział Teologiczny rozpoczął nowy rok akademicki.

  W homilii ks. prof. Andrzej Draguła nawiązał do odczytanego fragmentu Ewangelii o wizycie Jezusa w domu Marii i Marty, wskazując, iż wielu interpretując ten fragment, przeciwstawia sobie postawy, jakie przyjęły obie siostry. – To nie jest tak, żeby Marta nie słuchała w ogóle – mówił kaznodzieja, dodając, że ona słyszała Jezusa tak, jak się słyszy kogoś, gdy usługuje się przy stole lub gotuje w kuchni. Zwrócił przy tym uwagę na konieczność wejścia w intymną relację ze słowem Boga. – Nie wystarczy przysłuchiwać się mowie Jezusa – zaznaczył ksiądz profesor. – Trzeba odstawić garnki, wyłączyć radio i telewizor i nauczyć się słuchać – tłumaczył, dopowiadając, że prawdziwa teologia rozpoczyna się od adoracji u stóp Pana. Zauważając, iż wrocławska uczelnia teologiczna kształci nie tylko teologów, ale również pedagogów i filozofów, podkreślił, że jej specyfika wskazuje na to, iż zanim ktoś stanie się studentem lub profesorem na takim czy innym kierunku, najpierw musi być uczniem Pana. – W tym sensie każdy poniekąd jest teologiem – spuentował ks. A. Draguła.

  Druga część uroczystości odbyła się w auli PWT, gdzie dokonano m.in. immatrykulacji studentów pierwszego roku oraz wręczono dyplomy doktorskie. Wykład inauguracyjny pt. "Aspekty kanoniczno-prawne nowej ewangelizacji" wygłosił o. prof. Miroslav Konstanc Adam OP, rektor Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie.

  W bieżącym roku akademickim studia magisterskie i doktoranckie na Papieskim Wydziale Teologicznym rozpoczyna 280 studentów.

  Tytuł profesorski otrzymał z rąk metropolity wrocławskiego ks. prof. Stanisław Araszczuk   Tytuł profesorski otrzymał z rąk metropolity wrocławskiego ks. prof. Stanisław Araszczuk Ks. Rafał Kowalski /GN Studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie   Studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie Ks. Rafał Kowalski /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół