• facebook
 • rss
 • Inauguracja z wojskową oprawą

  Karol Białkowski

  dodane 12.10.2013 18:04

  Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie oficjalnie rozpoczęli rok szkolny. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski.

  Niezwykły charakter miała inauguracja roku szkolnego w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie. Po raz pierwszy w historii uroczystość rozpoczęła się na placu przed szkołą znajdującą się w budynku pocysterskiego klasztoru. W asyście orkiestry odśpiewany został hymn Polski i wciągnięto na maszt flagę narodową. 35 nowych uczniów w mundurach i strojach ratowników medycznych stanowiło kompanię honorową dla wydarzenia. Z dziedzińca szkolnego uczniowie oraz zaproszeni goście przeszli do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela, gdzie, pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, odprawiona została Msza św. w intencji uczniów i pracowników KLO.

  - Niektórzy dlatego, bo chcieli. Niektórzy, być może nie do końca zdecydowani, korzystają z tego, że ktoś ich popchnął. Niektórzy, bo tak trzeba, bo taka jest kolej rzeczy. Każdy, kto staje się uczniem jakiejś szkoły, w tym naszej, ma jakiś motyw - mówił podczas homilii ks. Kacper Radzki, który od tego roku jest wicedyrektorem henrykowskiej placówki. Przypomniał, że nauka ma prowadzić do stawania się dobrymi ludźmi. Stanie się tak jeśli wiedza, umiejętności, mądrość, słowa i symbole, z którymi się identyfikujemy będą miały dobry motyw przewodni. - Niech tym motywem będzie stawanie się na obraz i podobieństwo Boże, a wtedy nic nam nie stanie na przeszkodzie - tłumaczył.

  Zachęcamy do wysłuchania całej homilii ks. Kacpra Radzkiego.

  Kolejnym elementem inauguracji roku szkolnego było ślubowanie uczniów klas pierwszych: "Wstępując w szeregi uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego ślubuję uroczyście: wiernie strzec wzniosłych ideałów mojej szkoły poprzez kształtowanie osobowości, systematyczną i pilną naukę, abym godnie swoim życiem służył Ojczyźnie i Kościołowi, przynosząc dumę swoim rodzicom i wychowawcom. Tak mi dopomóż Bóg!" W poczet uczniów KLO przyjętych zostało 35 młodych mężczyzn.

  Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie powstało w 2002 r. Jest to szkoła prywatna, z uprawnieniami szkoły publicznej, której organem prowadzącym jest Archidiecezja Wrocławska. Nauka w liceum jest bezpłatna. Placówka powstała jako miejsce szczególnej szansy dobrego wykształcenia i wychowania dla chłopców z Archidiecezji Wrocławskiej. W roku szkolnym 2013/2014 prowadzonych jest 6 klas na trzech poziomach, w każdym do 20 uczniów. Chłopcy, oprócz przedmiotów ogólnokształcących, uczą się także przysposobienia wojskowego, ratownictwa i grafiki komputerowej.

  Inauguracja roku szkolnego w KLO w Henrykowie
  Karol Białkowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół