• facebook
 • rss
 • Dokarmiamy patriotyzm

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 05.11.2013 15:12

  Jose Torres i Conrado Moreno opowiedzą wrocławianom o miłości do Polski. To tylko niektórzy goście zaproszeni przez Radio Rodzina na cykl imprez „Patriotyzm we Wrocławiu”.

  Świętowanie 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w stolicy Dolnego Śląska rozpocznie się już 8 listopada. Tego dnia o 19.00 w kościele NMP na Piasku odbędzie się spotkanie z Jackiem Karnowskim pt. „Dokąd zmierzasz Polsko?”. Dzień później od 9.30 w auli PWT będzie można wysłuchać wystąpień: kard. Henryka Gulbinowicza, Anny Szarycz, prof. Jadwigi Staniszkis, prof. Ryszarda Legutko oraz Jose Torresa i Conrado Moreno. Co obcokrajowcy mogą powiedzieć Polakom o miłości do Polski? Łukasz Ludwina, wicedyrektor radia uważa, że wiele:

  Zaproszeni goście mają dyskutować na temat: „Jak być patriotą w XXI w.?”        

  Diecezjalna rozgłośnia przygotowała także kilka patriotycznych koncertów: 9 listopada o 19.00 w kościele pw. Świętego Krzyża wysłuchamy koncertu Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”, na 10 listopada w kościele NMP na Piasku zaplanowano  wieczór poetycki „Imiona Niepodległości” z reżyserii Romana Kołakowskiego, a na 11 listopada w katedrze wrocławskiej koncert pieśni patriotycznych, wojskowych i powstańczych.  

  Dokładnie w 95. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę o godz. 10 w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety Mszy św. w intencji Ojczyzny będzie przewodniczył abp Józef Kupny. – Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by w naszym kraju działo się dobrze, ale mamy świadomość, że nie możemy wpłynąć na wiele czynników i dla nas jako osób wierzących oczywistością jest, by modlić się o przychylność Boga dla Polski – tłumaczy Ł. Ludwina.

  Zdaniem wicedyrektora radia cały program ma sprzyjać ożywianiu miłości do Polski. – Nie jest tak, że urodziłem się patriotą i takim zostanę do końca życia – podkreśla. – Tak jak wiara, patriotyzm potrzebuje niejako dokarmiania, umacniania i budowania, a okazją do tego jest budowanie wspólnoty ludzi, którzy kochają swój kraj – dodaje, zwracając uwagę, że zaproponowane inicjatywy nie mają jedynie na celu dostarczenia wrażeń artystycznych czy intelektualnych, ale przede wszystkim mają służyć budowaniu jedności i sprawiać, by każdy poczuł się częścią dużej wspólnoty.

  We Wrocławiu ponownie będzie można posłuchać Jana Pietrzaka   We Wrocławiu ponownie będzie można posłuchać Jana Pietrzaka Ks. Rafał Kowalski /GN Patriotyzm potrzebuje umocnienia i budowania - tłumaczy Łukasz Ludwina   Patriotyzm potrzebuje umocnienia i budowania - tłumaczy Łukasz Ludwina Ks. Rafał Kowalski /GN
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół