• facebook
 • rss
 • Nasi już w Strasburgu

  Karol Białkowski

  dodane 28.12.2013 11:05

  Po kilkunastu godzinach podróży, o poranku, młodzi Dolnoślązacy dotarli do Strasburga. Do 1 stycznia będzie odbywać się tam Europejskie Spotkanie Młodych przygotowane przez braci z Taizé.

  Kilka tygodni przygotowań duchowych - modlitwy, katechezy i spotkania w małych grupach już za nimi. Wczoraj wieczorem, 27 grudnia, ok. 350 osób udało autobusami do Francji, by wziąć udział w kolejnym etapie "pielgrzymki zaufania przez ziemię". Emila Ostrowska ma 25 lat i już po raz trzeci odpowiada za organizację transportu dla grup z archidiecezji wrocławskiej. Cieszy się, że po raz kolejny udało się doprowadzić wszystko do szczęśliwego końca. - To jest specyficzne dla tego wyjazdu. Organizują go młodzi dla młodych - podkreśla. Mimo ogromnego zmęczenia i wielu nerwów czuje satysfakcję, że tak wiele młodzieży skorzystało z możliwości dania świadectwa swojej wiary.

  - Po raz pierwszy w ESM wziąłem udział rok temu. Rzymskie spotkanie zauroczyło mnie atmosferą i morzem moich rówieśników. Chcę to przeżyć jeszcze raz – mówił tuż przed wyruszeniem w drogę Rafał. Tym razem do wyjazdu zachęcił swoją koleżankę, Magdalenę, która na własnej skórze chce się przekonać, że opowieści, które usłyszała mogą stać się również jej udziałem. - Jeszcze nie wyjechaliśmy, a ja już wiem, że chciałabym pojechać za rok, nieważne które miasto nas zaprosi - tłumaczy.

  W 46. Europejskim Spotkaniu Młodych bierze udział 30 tys. młodych, w tym ok. 4,5 tys. Polaków.

  Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w spotkaniu osobiście przygotowano transmisje z poszczególnych modlitw. Odpowiednie linki można znaleźć tutaj. Transmisja video będzie udostępniona przez stronę internetową niemieckiego katolickiego radia domradio.de (po otwarciu linka należy wybrać odpowiednią datę i wydarzenie. Po kliknięciu otworzy się okno z transmisjami).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół