• facebook
 • rss
 • Franciszek odwiedzi Wrocław?

  Karol Białkowski

  dodane 11.02.2014 10:54

  O kuluarach zaproszenia papieża do stolicy Dolnego Śląska metropolita wrocławski mówił na konferencji prasowej podsumowującej wizytę "ad limina apostolorum" polskich biskupów.

  Abp Józef Kupny zwrócił uwagę, że już podczas pierwszego spotkania z ojcem świętym wykorzystał okazję, był przy głosie i w kilku zdaniach opowiedział mu o Wrocławiu.

  – Mówiłem o naszym mieście jako o prężnie rozwijającej się aglomeracji, o mieście, które jest bardzo mocne, jeśli chodzi o kulturę i gospodarkę. Wykorzystałem to, by ponowić zaproszenie ojca świętego do nas, do Wrocławia. On mi przerwał i podziękował – mówił metropolita.

  Przekazał także pozdrowienia od papieża dla wszystkich archidiecezjan.

  Metropolita wrocławski przypomniał, że wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem wizyty w Rzymie, drogą dyplomatyczną, przez nuncjusza apostolskiego w Polsce, zostało wystosowane zaproszenie do odwiedzenia Wrocławia. – My (biskupi, przyp. red.) ciągle staramy się ustalać pewne szczegóły. Na pewno papież odwiedzi Kraków, ale czy będzie w Poznaniu czy Gnieźnie nie wiadomo; Warszawa pewnie tak; Jasna Góra – chciałby tam być, podobnie jak we Wrocławiu – dodał.

  Hierarcha odniósł się też do ewentualnego programu wizyty papieża w naszym mieście.

  Planowane spotkanie miałoby charakter otwarty. Abp J. Kupny przekonywał, że w jego organizację zaangażowane będą również władze miejskie, które wyraziły taką wolę. – To zaproszenie, które ja wysłałem, było podpisane również przez prezydenta – zaznacza.

  O wizycie ad limina apostolorum będzie można przeczytać w papierowym wydaniu „Gościa Wrocławskiego” nr 7 na 16 lutego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół