• facebook
 • rss
 • Rekolekcje ruchów i stowarzyszeń

  kjł

  dodane 13.03.2014 17:25

  "Pociąg do świętości" - pod takim tytułem odbyły się rekolekcje dla ruchów i stowarzyszeń kościelnych archidiecezji wrocławskiej. Miejscem rekolekcyjnych spotkań była parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Horbaczewskiego we Wrocławiu.

  Wszystko rozpoczęło się Mszą św. 13 marca o 18.00. Po Eucharystii odbyło się Nabożeństwo Fatimskie i spotkanie przedstawicieli wrocławskiej Rady Nowej Ewangelizacji z ks. R. Trzcińskim, duszpasterzem Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Woda Życia”.

  Drugiego dnia rekolekcyjnych zmagań ks. R. Trzciński przewodniczył wieczornej Eucharystii. W homilii kapłan podkreślił, że życie chrześcijanina musi zaczynać się od modlitwy i nią się kończyć. Homileta mówił także o celach, jakie powinny przyświecać działalności kościelnych ruchów i stowarzyszeń. – Wspólnota jest dla ciebie, abyś doświadczał zbawienia, przemiany i uświęcenia. Każdy, kto przychodzi do wspólnoty ma spotkać w niej Jezusa – mówił kaznodzieja. Ks. R. Trzciński zaznaczył również, że wspólnoty działające w parafii mają wobec niej określone zobowiązania, a ich zadaniem jest m.in. przyczyniać się do tego, aby do Kościoła powracały osoby, które oddaliły się od Boga. Odnosząc się do działalności ewangelizacyjnej osób należących do ruchów i wspólnot zauważył, że ta misja powinna realizować się w zwyczajnych środowiskach życia. – Przez to jak wykonujecie swoje obowiązki, czy jak reagujecie na poruszane w rozmowach tematy macie dawać świadectwo wiary – przekonywał.

  – Zanim zaczniemy ewangelizować innych, trzeba nam samym kontemplować Przemienienie Jezusa – mówił w homilii abp Marian Gołębiewski, który przewodniczył Eucharystii w trzecim dniu rekolekcji, w sobotę 15 marca. Jako źródło siły i nadziei wierzących wskazał przebywanie w bliskości Zbawiciela objawiającego apostołom swoje Bóstwo.

  Docelową stacją „Pociągu do świętości” była modlitwa uwielbienia połączona z dziękczynieniem za czas modlitwy i słuchania Bożego słowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół