• facebook
 • rss
 • O dobrym wychowaniu

  kb

  dodane 23.03.2014 23:37

  Wrocław. Po raz piąty odbyła się konferencja rodzinna pt. "Kocham, więc wychowuję". Organizatorem dorocznego wydarzenia jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny NURT.

  - Mamy problemy, ale nie po to, by się nimi martwić, ale po, by się nimi zajmować - mówił we wprowadzeniu Andrzej Dunajski, jeden z organizatorów konferencji. Zaznaczył, iż celem wydarzenia jest dostarczenie rodzicom narzędzi wychowawczych. Przekonywał, że dziś czują się oni często dość niepewnie. - Nasze dzieci dorastają i zmieniają się. Trudności wychowawcze, z jakimi się spotykamy, też są coraz to inne. W związku z tym musimy za tym wszystkim nadążać. Aby tak się stało, musimy się szkolić. Ta konferencja dostarczyła nam bardzo konkretnych wskazówek, jak usprawnić nasze życie rodzinne, aby być skuteczniejszymi wychowawcami - dodał.

  Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w konferencji, na pewno nie żałują. W pierwszej części Dobrochna Lama, która w latach 2004-2012 pełniła funkcję dyrektora przedszkola i szkół „Strumienie” Stowarzyszenia STERNIK, mówiła o tym, jak wychowywać córki. Przekonywała, że rodzice dziewcząt powinni zwrócić uwagę na kilka aspektów: wychowanie do wolności, miłości, szacunku do samej siebie, do bardzo pozytywnego postrzegania własnej płciowości i do pewnej harmonii.

  Obrazując proces wychowawczy, prelegentka odwołała się do przykładu pielęgnowania rośliny. Przekonywała, że jest on zróżnicowany w różnych etapach.

  Z prelekcji podczas V konferencji rodzinnej skorzystało ok. 140 osób.   Z prelekcji podczas V konferencji rodzinnej skorzystało ok. 140 osób. Karol Białkowski /GN Bardzo ciekawy wykład wygłosił Paweł Zuchniewicz, dziennikarz, autor książek poświęconych Janowi Pawłowi II. Ukazał polskiego papieża jako wychowanka i wychowawcę. Zaznaczył, że młody Karol Wojtyła był pod wpływem swojego taty. Przedstawił przykłady na to, jak młodzieńcze wzorce były obecne w nauczaniu ojca świętego. - Jan Paweł II był wychowywany w taki sposób, że stał się człowiekiem odważnym, że te słowa "nie lękajcie się" przekazał całemu światu - mówił. Zachęcamy do wysłuchania całej konferencji, która jest niezwykłą syntezą nauczania papieża o wychowaniu.

  cz. 1.

  cz. 2.

  Ostatni z prelegentów, Paweł Woliński, zaprezentował postawy wychowawcze rodziców kreowane w mediach i reklamie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół