• facebook
 • rss
 • Marsz po złoto?

  Karol Białkowski

  dodane 04.04.2014 15:04

  Wrocław będzie jedną z aren Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Mecze będą rozgrywane w Hali Stulecia.

  Najważniejsze dla kibiców - w stolicy Dolnego Śląska będzie można dopingować biało-czerwonych. - Wierzymy, że Wrocław będzie żył siatkówką i rozpoczniemy tu marsz po medale - mówił podczas konferencji prasowej Waldemar Kobienia, dyrektor techniczny FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Druga pod względem prestiżu impreza sportowa w Polsce (po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej) wystartuje 30 sierpnia. Mecz inauguracyjny, w którym zagra reprezentacja Polski z Serbią, odbędzie się na Stadionie Narodowym i obejrzy go 62 tys. kibiców. Kolejne spotkania grupowe pierwszej fazy mistrzostw, nasi siatkarze rozegrają w stolicy Dolnego Sląska, w mieszczącej 7 tys. kibiców Hali Stulecia. Wrocław będzie gościł również mecze II fazy turnieju.

  Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM Wrocławia, zapowiada, że w związku z turniejem, przed Halą Stulecia powstanie strefa kibica. Podczas pikniku siatkarskiego będzie mogło w niej się bawić i oglądać mecze na telebimach nawet 10 tys. fanów siatkówki.

  Miasto Wrocław nie ograniczy się tylko do organizacji meczów Mistrzostw Świata. Od 16 do 18 maja w Hali Stulecia odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. - Będzie to dla nas mocne organizacyjne przetarcie przed Mistrzostwami Świata. Będziemy chcieli przetestować wszystkie rozwiązania, które wykorzystamy we wrześniu - mówił P. Mazur.

  W połowie czerwca na Rynku będzie prezentowany Puchar Świata, o który powalczą siatkarze. Jak zapewnia P. Mazur wszyscy będą mogli go zobaczyć w specjalnym namiocie ustawionym na pl. Gołębim.

  Kolejna siatkarską inicjatywą odbędzie się 3 lipca. Weźmie w niej udział młodzież. Inicjatywa, która nosi nazwę Wrocławskie Święto Siatkówki, będzie połączona z finałem siatkarskich rozgrywek w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

  P. Mazur zapowiada też, że od maja rozpocznie się ogromna kampania promocyjna wrześniowej imprezy. Będzie ona skierowana do szkół. W wakacje miasto chce postawić na reklamę outdoorową.

  Sprzedaż biletów na mecze Mistrzostw Świata rozpocznie się już 7 kwietnia (na mecz otwarcia i finał). Szczegóły na stronie www.pzps.pl. Ceny będą wahać się od 20 do 50 zł.

  Terminarz "wrocławskich" meczów Polaków podczas Mistrzostw Świata:

  2 września 2014 Polska – Australia

  4 września 2014 Polska – Wenezuela

  6 września 2014 Polska – Kamerun

  7 września 2014 Polska – Argentyna

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół