• facebook
 • rss
 • Prawdziwie powstał!

  Karol Białkowski

  dodane 20.04.2014 01:29

  Grób jest pusty! Nie ma Go! Zmartwychwstał! Wigilię Paschalną w wielu parafiach archidiecezji wrocławskiej zwieńczyły procesje rezurekcyjne.

  Uroczystej liturgii we wrocławskiej katedrze przewodniczył abp J. Kupny. Metropolita wrocławski w homilii zaznaczył, że dzięki sakramentowi chrztu mogliśmy się odrodzić do nowego, nadprzyrodzonego życia. - Chrzest daje nam bogactwo nadprzyrodzonych darów, ale jednocześnie nakłada na nas zobowiązania - mówił. Jakie to obowiązki? Wzywa nas do troski o rozwój Bożego życia, do żywej i głębokiej wiary, do gorącej miłości Boga i bliźniego, wyrzeczenia się szatana, zła i grzechu. Przypomniał, że w chwili naszego chrztu powyższe zobowiązania składali nasi rodzice i chrzestni, ale liturgia Wielkiej Soboty prowadzi nas do samodzielnego odnowienia tych zobowiązań.

  Abp. Kupny pytał, czy wypełniamy nasze obietnice względem Chrystusa, czy jesteśmy Jego świadkami. Podkreślił, że świadectwem jest samo uczestnictwo w Mszy zmartwychwstania i jednocześnie przypomniał, że powinniśmy je rozciągać na całe nasze życie i na wszystkie jego wymiary - zarówno w rodzinie, jak i wśród znajomych czy w pracy. Przekonywał, że świadectwo trzeba dawać również przez swoją postawę, zachowanie czy opinie, które mają być spójne z Ewangelią.

  Metropolita wrocławski zwrócił uwagę, że nowym miejscem, które wymaga ewangelizacji i świadectwa, są internetowe portale społecznościowe.

  Abp J. Kupny przekonywał, że nie wolno poddawać się poglądowi, że wiara jest czymś prywatnym, czego nie należy manifestować. - Świat potrzebuje naszego świadectwa - dodał.

  Zachęcamy do wysłuchania całej homilii:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół