• facebook
 • rss
 • Niosą Ewangelię i miłosierdzie

  kb

  dodane 13.07.2014 09:38

  Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas otworzyło obchody jubileuszu 25-lecia organizacji w archidiecezji wrocławskiej.

  - Trzeba światu nieść Ewangelię. Trzeba rozpalać i pielęgnować płomień wiary, tej autentycznej, Chrystusowej wiary we współczesnym świecie. Wszystko po to, by ratować człowieka, by pomóc mu wejść na szczyt, sięgnąć po wartości najwyższe, zdobyć życie wieczne - przypomniał w homilii podczas Mszy św. w kościele NMP na Piasku inaugurującej spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas ks. Janusz Jastrzębski. Zaznaczył, że głoszenie Ewangelii zawsze wiąże się z troską o człowieka.

  - Bardzo ważną drogą nowej ewangelizacji jest miłość bliźniego, zwłaszcza w odniesieniu do tych, którzy są w potrzebie. Nowa ewangelizacja nie może pójść obok działalności charytatywnej, dobroczynnej; nie może pominąć dzieł miłosierdzia - mówił. Podkreślał, że pomoc charytatywna polega na pochylaniu się nad bezradnością drugiego osoby, nawet nieznajomej.

  Oto cała homilia ks. Janusza Jastrzębskiego:

  Tym razem spotkanie PZC miało szczególny wymiar. Stało się ono okazją do pożegnania dotychczasowego dyrektora organizacji, ks. J. Jastrzębskiego, i powitania nowego, ks. Dariusza Amrogowicza. Dodatkowo zainaugurowano nim jubileusz 25-lecia Caritas w archidiecezji wrocławskiej. - To dopiero początek. Główne obchody zaplanowaliśmy na listopad - mówi ks. D. Amrogowicz.

  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 74 Parafialnych Zespołów Caritas, ale PZC działają w ponad 100 wspólnotach, angażując 600-700 osób. - To są osoby, które docierają do tych najuboższych. Zajmują się wieloma inicjatywami - rozprowadzaniem żywności, świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom czy chlebków paschalnych - mówi Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator PZC. Podkreśla, że tę działalność można podzielić na dwa rodzaje: na bezpośrednią pomoc lub na pozyskiwanie pieniędzy na tę pomoc.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół