Nowy Numer 12/2018 Archiwum

70. rocznica powstania warszawskiego

1 sierpnia o 17.00, w "Godzinie W”, w naszych miastach zawyją syreny. O 18.00 w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu zostanie odprawiona Msza św. za poległych w powstaniu.

Do kościoła pw. NMP na Piasku na 19.15 zapraszają organizatorzy IV Letniego Festiwalu "Polonia Cantans"". W programie "Barykada 44" – program literacko-muzyczny Wojciecha Popkiewicza (autor i reżyser) w 70. rocznicę powstania warszawskiego. Wystąpią: Grażyna Komincz, Urszula Milewska, Jarosław Królikowski, Andrzej Jakubaszko, Sławomir Krysa (fortepian);

1, a także 8 i 9 sierpnia Dolnośląska Inicjatywa Historyczna będzie prowadzić akcję ulotkową poświęconą powstaniu. Członkowie grup rekonstrukcyjnych rozprowadzą okolicznościowe broszurki w językach polskim i angielskim. Natomiast 10 sierpnia o 17.00 na rynku we Wrocławiu odbędzie się – organizowana przez DIH – wielka rekonstrukcja historyczna z udziałem ponad 200 członków rozmaitych grup rekonstrukcyjnych. Historyczny sprzęt będzie można oglądać już od południa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy