• facebook
 • rss
 • Nowy rektor PWT rozpoczął urzędowanie

  inf. prasowa PWT

  dodane 01.09.2014 15:57

  Stolica Apostolska zatwierdziła wybór nowego rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego z 29 maja br. Tym samym dziś (1 września) swoją kadencję na tym stanowisku rozpoczyna ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec.

  Z księdzem profesorem przez najbliższe cztery lata współpracować będą prorektorzy: ds. studenckich o. prof. PWT dr hab. Jerzy Tupikowski CMF, ds. naukowo-dydaktycznych ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz oraz ds. promocji i współpracy z zagranicą ks. prof. PWT dr hab. Sławomir Stasiak.

  Ks. prof. Wołyniec do rozpoczynającej się dziś kadencji podchodzi z pokorą, ale pełen zapału: – Widzę to w perspektywie Bożej woli. Wiem, że urząd rektora to niełatwy urząd do pełnienia, ale ufam Panu Bogu. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom za to zaufanie i zapewniam, że będę się starał wypełniać te obowiązki jak najlepiej z pomocą Bożą.

  Nowy rektor PWT pochodzi z Oławy. Święcenia kapłańskie przyjął we Wrocławiu w 1985 roku. Studiował w stolicy Dolnego Śląska, a także w Rzymie – na Papieskiej Uczelni Ateneum Świętego Krzyża, którą ukończył obroną pracy doktorskiej z teologii systematycznej. 1 lutego 2006 roku, na wniosek Senackiej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Pracowników Naukowych otrzymał stanowisko profesora nadzwyczajnego w Instytucie Teologii Systematycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

  Uchwałą Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów 30 stycznia 2012 roku i dekretem 21 maja 2012 roku Wielkiego Kanclerza PWT we Wrocławiu ks. abp. Mariana Gołębiewskiego z upoważnienia Rady Naukowej KEP przyjął naukowy tytuł profesora (profesor zwyczajny). Od roku 2011 pełni funkcję Prezesa Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce. Od lat związany jest z Papieskim Wydziałem Teologicznym: w latach 2004-2007 pełnił funkcję prorektora Uczelni, obecnie jest dyrektorem Instytutu Teologii Systematycznej, dyrektorem Podyplomowych Studiów Psychoterapii oraz opiekunem naukowym Podyplomowych Studiów Teologii na PWT.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół