• facebook
 • rss
 • Wyprawka dla żaczka

  Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

  dodane 02.09.2014 08:46

  W całej archidiecezji wrocławskiej przygotowano ok. 1000 wypełnionych tornistrów. Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, pobłogosławił 1 września tornistry z wyprawką. To element wsparcia rodzin z wrocławskiej diecezji.

  Od początku swojej działalności przez 25 lat Caritas Archidiecezji Wrocławskiej co roku wspiera dzieci i młodzież przygotowując dla nich szkolną wyprawkę. Dzieci z rodzicami, które dziś przyszły do siedziby wrocławskiej Caritas, otrzymały tornistry z wyprawką.  

  W każdym plecaku znalazły się  wyposażone piórniki, 10 zeszytów, bloki rysunkowe, zestawy kredek i plastelina dla najmłodszych - wszystko to, co musi się znaleźć w uczniowskiej teczce. Z najmłodszymi spotkał się abp Józef Kupny, który pobłogosławił tornistry. Rozpoczynającym rok szkolny uczniom życzył, by rozwijali swoje intelektualne możliwości, by dobrze przygotowali się do czekających ich kiedyś w życiu zadań i obowiązków.

  Dzięki publicznym zbiórkom, prowadzonym m. in. w sklepach Auchan i Carrefour, a także indywidualnym ofiarodawcom uda się przygotować w sumie około 1000 tornistrów dla dzieci.

  - W ostatnich dniach przychodziło sporo osób, które przynosiły do naszego biura zeszyty, linijki a nawet w pełni wyposażone plecaki, przeznaczone dla potrzebujących - podkreśla Krzysztof Dembski, koordynator akcji „Wyprawka dla żaczka”. Za pośrednictwem parafialnych  zespołów Caritas trafią one do rodzin dla których przygotowanie dobrze wyposażonego tornistra jest dużym wyzwaniem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół