• facebook
 • rss
 • Koronka na ulicach miast

  ac /inf. pras.

  dodane 23.09.2014 19:43

  W dzień wspomnienia bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej, 28 września o 15.00 na całym świecie będzie trwać publiczna modlitwa do Miłosierdzia Bożego.

  We Wrocławiu będzie można włączyć się w modlitwę m.in. przy kolumnie Chrystusa Króla na pl. Katedralnym, przy krzyżu misyjnym przed kościołem św. Augustyna przy ul. Sudeckiej, przy krzyżu misyjnym obok kościoła pw. NMP Królowej Polski przy ul. Wałbrzyskiej (Klecina). Organizatorzy wciąż przyjmują zgłoszenia.

  Akcja prowadzona jest od 7 lat. Pierwszy raz odbyła się w Łodzi, której patronuje św. Faustyna. W tym roku koronka będzie odmawiana na ulicach miast całego świata – inicjatywę koordynują Polska i Haiti.

  "Co roku przekraczamy barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, by odważnie stanąć na ulicy, pośród biegnącego tłumu, i oddać nasze miasto w ręce Miłosiernego Pana" – pisze o. Remigiusz Recław SJ, z zespołem Iskra Bożego Miłosierdzia. "Zbieramy się w parach, małych grupkach lub w dużych zgromadzeniach i odmawiamy najprostszą z najpiękniejszych modlitw: Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ulice całego świata stoją przed naszymi oczami, a my, w ciągu kilku minut, możemy oddać je Panu w Godzinie Miłosierdzia. Tam, gdzie jest chaos, przez chwilę panuje porządek, gdzie jest zgiełk, przez chwilę gości cisza, gdzie jest pośpiech, na moment wszystko zwalnia, gdzie dominuje grzech, tam w czasie naszej modlitwy rozlewa się Miłosierdzie Boże. Zapraszamy także Ciebie i Twoich przyjaciół, byście odważnie wyszli na ulicę i wołali do Boga. Nasza wspólna modlitwa przemieni ludzi na naszej ulicy, w naszym mieście, w naszym kraju. Być może dzięki Twojej modlitwie ktoś na drugim końcu świata otrzyma łaskę nawrócenia... Jako koordynatorzy akcji modlitewnej prosimy tylko o potwierdzenie, że Twoje miasto włącza się w tę modlitwę – przesyłając e-mail na adres: iskra111@onet.eu. Telefon do kontaktu: 694 292 093”.

  Więcej tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół