• facebook
 • rss
 • Członkowie 4 wyznań pomodlą się razem

  infpr/ac

  dodane 06.10.2014 12:20

  Marsz i modlitwa w obronie chrześcijan i wyznawców innych religii prześladowanych na terenie pogrążonej w wojnie domowej Syrii i Iraku odbędzie się we Wrocławiu 12 października.

  Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” – wraz z Gminą Wyznaniową Żydowską, parafią rzymskokatolicką pw. św. Mikołaja, parafią ewangelicko-augsburską Opatrzności Bożej i parafią prawosławną Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy zapraszają na organizowany w niedzielę 12 października marsz w obronie prześladowanych z powodów religijnych w Syrii i Iraku – chrześcijan, muzułmanów, jazydów i innych wspólnot religijnych.

  „Na naszych oczach fanatycy Państwa Islamskiego mordują brutalnie tysiące niewinnych ludzi, giną też unikalne kultury z ich wielkim dorobkiem materialnym  i duchowym – tłumaczy Zarząd Fundacji „Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”. – Chcemy zaprotestować przeciw prześladowaniom i  modlić się za ich ofiary. Zapraszamy do udziału w marszu, aby pokazać światu, że nie jesteśmy obojętni na los ludzi z odległych krajów bez względu na ich wyznanie.

  Niedzielny marsz rozpocznie się o 15.30. na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem, skieruje się ulicą Włodkowica w stronę pl. Jana Pawła II, na wysokości ul. św. Antoniego dołączą do niego ojcowie paulini wraz z parafianami. Dalej uczestnicy udadzą się na ul. Ruską, gdzie dołączy do nich parafia prawosławna, a dalej na ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie dołączą członkowie parafii ewangelicko-augsburskiej. Marsz przejdzie obok Pałacu Królewskiego-Muzeum Miejskiego, ulicą Gepperta do rynku i dalej na plac przed kościołem św. Elżbiety, gdzie ok. 16.30 zostaną odmówione modlitwy w czterech obrządkach w intencji prześladowanych przez bojowników Państwa Islamskiego chrześcijan, wyznawców innych religii i niewierzących.

  ___________________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół