• facebook
 • rss
 • Kastaniety i anielska strzała

  ac

  dodane 08.10.2014 14:34

  Rozpoczyna się jubileusz 500. urodzin św. Teresy z Avili (1515-2015) - mistyczki, która przygodę spotkania z Bogiem ukazała przez barwne obrazy - ogrodu i źródła, zaślubin, tajemniczego zamku, uczyła serdecznej więzi z Jezusem i otwarcia na Ducha Świętego.

  Z karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu w sobotę 11 października grupa pielgrzymów wyrusza autokarem na ogólnopolskie rozpoczęcie Roku Jubileuszowego 500-lecia Narodzin św. Teresy od Jezusa do Krakowa-Łagiewnik. Uroczystej Mszy św. o 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. O 11.30 odbędzie się koncert pieśni karmelitańskich w wykonaniu zespołu Twoje Niebo; Izabela Drobotowicz-Orkisz, aktorka Teatru Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux, przeczyta fragmenty dzieł świętej z Avili. Informacje o wyjeździe pod adresem solniczka@dakarmel.pl.

  We Wrocławiu, w parafii pw. Opieki św. Józefa, początek jubileuszu wyznaczy triduum, które rozpocznie się w niedzielę 12 października. Po wieczornej Mszy św. o 19.30, o 20.30 rozpocznie się koncert uwielbienia „W zamku wewnętrznym”, podczas którego muzyce będą towarzyszyć recytacje tekstów świętej z Avili. Wieczór ten będzie jednocześnie zwieńczeniem warsztatów, wpisanych w przygotowanie do planowanych na 29 i 30 listopada rekolekcji ewangelizacyjne w hali „Orbita”, z o. Antonello Cadeddu, pod hasłem „Wyleję Ducha Mojego. W centrum kolejnych dni triduum znajdzie się Msza św. o 18.00, poprzedzona Różańcem ze św. Teresą od Jezusa.

  W poniedziałek 13 października, Mszą św. o 18.00 rozpocznie się siedmiotygodniowe Karmelitańskie Seminarium Odnowy Wiary, będące również przygotowaniem do listopadowego spotkania z o. Antonello. Seminarium będziemy przeżywać ze świętymi Karmelu, zwłaszcza z Teresą.

  We wtorek, 14 października, w wigilię liturgicznego wspomnienia mistyczki, po Mszy św. o 19.00 odbędzie się konferencja pt. „Mistyczka w kastanietach nauczycielką modlitwy”. Po konferencji nastąpi czas, by w ciszy, przed Najświętszym Sakramentem, wprowadzić w życie naukę Teresy na temat modlitwy.

  W środę, 15 października odbędą się główne uroczystości odpustowe – Msza św. o 18.00; o 19.30 w klasztorze będzie można obejrzeć film „Teresa de Jesus”.

  Jbileuszowe obchody trwają aż do października 2015 r. Przez cały rok można spodziewać się kolejnych propozycji dotyczących duchowości hiszpańskiej świętej. Wrocławscy karmelici mają w planach m.in. cykl spotkań na temat siedmiu mieszkań opisywanych przez Teresę w jej dziele pt. „Zamek wewnętrzny”.

  ___________________
  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół