• facebook
 • rss
 • Różaniec za prześladowanych

  Maciej Rajfur

  dodane 21.01.2015 19:07

  Wszyscy, którzy solidaryzują się z prześladowanymi braćmi w wierze, mogą wspólnie pomodlić się za nich na różańcu. Modlitwa będzie odmawiana w czwartek, 22 stycznia od godz. 17 pod kościołem garnizonowym.

  Na Bliskim (głównie Irak, Syria), ale również Dalekim Wschodzie, w Afryce i wielu miejscach świata, trwają obecnie okrutne morderstwa i represje wobec wyznawców Chrystusa. Krucjata Młodych nie chce na to patrzeć bezczynnie i zachęca do wspólnej modlitwy za prześladowanych za wiarę.

  - Jako katolicy na te publiczne prześladowania musimy publicznie zareagować - z jednej strony mówiąc i przypominając o tych zbrodniach innym, a z drugiej pomóc zagrożonym śmiercią i wygnaniem poprzez modlitwę - piszą na Facebooku organizatorzy publicznego różańca.

  Zapewniają, że będą modlić się wytrwanie w wierze, by pomimo wielu cierpień  ludzie nie wypierali się Chrystusa, także by przykład ich męczeństwa dał nam więcej męstwa i przyczynił się do prawdziwego nawrócenia świata.

  - Mamy w planach organizowanie takich inicjatyw raz w miesiącu, ale nie ustaliliśmy konkretnej daty. Zależy nam jednak na cykliczności. Od momentu powstania Państwa Islamskiego zdecydowanie nasiliły się morderstwa i nękania z powodów religijnych. Warto modlić się publicznie w odpowiedzi na te okrucieństwa. Tym bardziej, że nie możemy tak naprawdę nic więcej zrobić - mówi Antoni Kamiński z Krucjaty Młodych.

  Każdy, kto ma ochotę może w dowolnej chwili przyłączyć się do modlącej grupy, która rozpocznie odmawianie różańca  czwartek 22 stycznia o godz. 17 na placu przed kościołem garnizonowym pw. św. Elżbiety.

  Szczególnie zachęcamy przechodzących w tamtym czasie w pobliżu, aby zatrzymać się na chwilę i wesprzeć duchowo choć przez chwilę cierpiących chrześcijan.

   


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół