• facebook
 • rss
 • Ściana wspinaczkowa przy kościele

  Maciej Rajfur

  dodane 12.05.2015 15:00

  W parafii pw. Opatrzności Bożej na Nowym Dworze otwarto Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej "Skałka". Zaczęło się 1,5 roku temu od kreatywnego pomysłu proboszcza, jak zagospodarować wysokie pomieszczenie przylegające do kościoła.

  To jedyny tego typu obiekt w Polsce. Jego głównymi atrakcjami są ścianka wspinaczkowa o wysokości 8 metrów, mosty linowe i specjalna ścianka dla najmłodszych.

  Oprócz ścianki wspinaczkowej w Centrum „Skałka” można skorzystać także z bogatej oferty zajęć, warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi.

  - Czuję wielką radość i satysfakcję, że możemy oficjalnie otworzyć ten niezwykły obiekt - rozpoczął ks. proboszcz Krzysztof Hajdun.

  - To piękne miejsce powstało z myślą o dzieciach i o młodzieży. Czujcie się więc współgospodarzami, ponieważ ono ma służyć integracji naszego osiedla, ale też polepszeniu sprawności młodego pokolenia - mówił gospodarz kościoła na Nowym Dworze.

  Sportowy ośrodek otwarty został w obecności prezydenta miasta, Rafała Dutkiewicza, dyrektorów szkół Nowego Dworu i Muchoboru Małego oraz uczniów, potencjalnych użytkowników „Skałki”.

  - W kościele wspinać się do nieba to bardzo piękna i symboliczna inicjatywa. Owszem, całość znajduje się na terenie kościoła, ale ks. proboszcz zadeklarował, że jest otwarta dla wszystkich, nie tylko dla parafian. Czasem są takie dni, że uśmiech i szczęście trzymają się człowieka. Jak spojrzałem na tę ściankę wspinaczkową i pomyślałem sobie, że mamy w końcu we Wrocławiu kościół na Skałce, to naprawdę czuję się szczęśliwy - żartował prezydent Dutkiewicz.

  Gościem specjalnym uroczystości był wrocławianin Bogusław Ogrodnik. Jako pierwszy człowiek na świecie zdobył Koronę Ziemi. - Celujcie w Księżyc, bo nawet jak nie traficie, to i tak będziecie wśród gwiazd. Ścianka jest najlepszą droga do tego, żeby trafić w najwyższe góry świata: Himalaje. Korzystajcie więc z tego, co wam podarowano - mówił do lokalnej społeczności himalaista i podróżnik.

  Pomysł ścianki, która ma nie tylko pobudzać młodych do ruchu i budować ich tężyznę fizyczna, ale także integrować okolicznych mieszkańców wpadł do głowy ks. Krzysztofowi Hajdunowi ok. 1,5 roku temu. Jak sugeruje kapłan, za natchnieniem Ducha Świętego.

  - Pewnego razu we Mszy św. w naszej parafii uczestniczył prezydent Rafał Dutkiewicz. Zaprosiłem go na kawę, a on poprosił, aby pokazać mu obiekty parafialne, bo słyszał o naszych różnych inicjatywach. Na początek przyszliśmy tutaj, do pomieszczenia, które służyło jako warsztat ślusarski. Panował straszny bałagan. Prezydent zapytał: Jaki ma ksiądz na to pomysł?. Nagle mnie olśniło i rzuciłem: A może by tu zrobić ścianę wspinaczkową?. Chwyciło - wspomina radośnie kapłan.

  Jak dodaje, „Skałka” to taki cukierek dla parafian, który otrzymali praktycznie bez żadnych swoich nakładów. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław. - Zaznaczam, że udostępniamy centrum dla wszystkich, nie tylko katolików - kończy ks. Krzysztof Hajdun.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół