• facebook
 • rss
 • Kawa i muzyka, czyli połączenie doskonałe

  Maciej Rajfur

  dodane 06.07.2015 16:01

  Przyjemna muzyka, aromatyczna kawa i wakacyjna atmosfera. Inicjatywa "Kot w Kominkowej" wspiera wydanie płyty chrześcijańskiej "Oratorium Matko Najpiękniejszego".

  Niedzielny wieczór minął w CODA „Maciejówka” w różnorodnym klimacie. Trochę jazzu, poezji śpiewanej, ballady, a nawet flamenco czy country. Do muzyki podano zaś smaczną kawę z nowo otwartej kawiarni Kominkowa. Dochód ze sprzedaży tzw. „czarnego złota” będzie przeznaczony na wydanie płyty pt. „Oratorium Matko Najpiękniejszego”.

  - Od ponad roku muzyka jest nagrana, ale przez 8 dni trwa jeszcze zbiórka na wydanie materiału muzycznego pod prestiżową marką wydawnictwa DUX. Tym razem wspólnie z kawiarnią wpadliśmy na pomysł zebrania pieniędzy podczas koncertu. Być może takie wieczory będą jeszcze organizowane - mówi ks. Bartłomiej Kot z CODA „Maciejówka”.

  Nowatorska „Kominkowa” funkcjonuje już na dworze. Są plany na zimniejsze, jesienno-zimowe dni, aby umieścić ją w pomieszczeniu, ale najpierw trzeba je odpowiednio przystosować. Jak na razie aromatycznej kawy można napić się w plenerze urokliwego ogrodu Ossolineum, a przy okazji posłuchać dobrej muzyki, która wydobywa się ze strun gitarowych i głosowych ks. Bartłomieja Kota.

  Oczekiwany krążek „Oratorium Matko Najpiękniejszego” to najwyższy poziom realizacji, który pokazuje wysokie walory artystyczne płyty, ale także opowiada wielu ludziom o tajemnicy Wniebowzięcia NMP, dlatego jego autor wraz zespołem chciałby zdążyć wydać całość z datą symboliczną.

  - Akcję wydania płyty można w każdej chwili wesprzeć Nasze marzenie co do terminu jest zrozumiałe: 15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O tym niezwykłym wydarzeniu jest właśnie oratorium, dlatego mamy nadzieję, że się uda, a co z tego wyjdzie, zobaczymy - dodaje ks. Kot.

   „Maciejówka” wychodzi ze swoimi projektami na zewnątrz. Kawa i muzyka to dobre, mocno ewangelizacyjne połączenie. Ludzie niekoniecznie z duszpasterstwa akademickiego przechodzą, zatrzymują się na kawę, słuchają muzyki. - Wspaniała aura, dobra kawa i przyjemna muzyka, a to wszystko w gronie przyjaciół. Warto spędzić w ten sposób czas w niedzielny wieczór - zachwalał Damian Lagoritis.

  Więcej o projekcie „Oratorium Matko Najpiękniejszego" znajdziecie TUTAJ.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół